هنر و تجربه: دنی بویل که این روزها سرگرم نمایش فیلم «استیو جابز» در مورد خالق شرکت اپل در جشنواره تلوراید است اعلام کرد که قصد دارد دنباله‌ای بر فیلم «قطاربازی» خود، ساخت سال ۱۹۹۶، بسازد.

بویل در حاشیه فستیوال تلوراید و با استقبال از فیلم جابز همراه بود، راجع به فیلم بعدی‌اش گفت: «قصد دارم تیم قطاربازی را دوباره به جلوی دوربین بفرستم و منتظرم تا برنامه کاری چهار بازیگر اصلی فیلمم خالی شود تا فرصت ساخت شماره دویی برای این فیلم فراهم شود».

فیلم‌نامه این اثر قرار است همچون نسخه اول، توسط جان هاج در پنجمین همکاری‌اش با بویل پس از «زندگی کمتر از معمولی» و «ساحل»، «خلسه» و «قطاربازی»، نوشته شود. قطاربازی داستان چهار جوان معتاد در ادینبروی اسکاتلند را روایت می‌کرد که یکی از آنها قصد داشت تا پاک شود و از این گروه بیرون بیاید. البته پس زمینه این فیلم سینمایی موضوع فقر شهری و هرج و مرج نیز مطرح می‌شد. قطاربازی حدود ۲۰ سال پیش با بودجه‌ای ۲ میلیون دلاری تولید شد اما در سطح جهان ۷۲ میلیون دلار فروخت و نامزد کسب اسکار در شاخه بهترین فیلم‌نامه شد. از دیگر افتخارات این فیلم نیز می‌توان به انتخاب آن به عنوان بهترین فیلم تاریخ اسکاتلند در سال ۲۰۰۴  اشاره کرد. اوان مک گرگور، جانی لی میلر، رابرت کارلایل و اوان برمنر تیم بازیگری این فیلم را تشکیل می‌دهند.