هنر و تجربه: استقبال‌ها از فیلم مستقل «اتاق جنگ» در این هفته بیشتر شد و آن را به صدر جدول کلی فروش فیلم‌های مستقل  فرستاد.

«اتاق جنگ» به کارگردانی الکس کندریک در دومین هفته اکرانش در هزار و ۵۲۶ سالن، ۹ میلیون و ۳۵۰ هزار دلار فروخت و در رده اول جدول کلی فروش قرار گرفت. این فیلم به طور متوسط رقم شش هزار و ۱۲۷ دلار در هر سالن فروش داشته است. با این حساب مجموع فروش اتاق جنگ در دو هفته به ۲۴ میلیون و ۶۶۳ هزار دلاری رسید. این رقم در دو هفته آن هم برای فیلمی که تنها ۳ میلیون دلار خرج ساخت آن شده است  خیره کننده است.اتاق جنگ با بازیگران آمریکایی آفریقایی‌تبار، داستان زندگی خانواده‌ای را روایت می‌کند که راه‌حل مشکلات خود را در دعا و نیایش جستجو می‌کنند و مادری معنوی دارند که حکم یک مرشد را برای آنها ایفا می‌کند.

رتبه دوم جدول فروش فیلم‌های مستقل اما به «پیاده روی در جنگل» ساخته کن کوآپیس اختصاص دارد که در هفته اول اکران خود در هزار و ۹۶۰ سالن، ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار فروخت. متوسط فروش این فیلم چهار هزار و ۲۸۶ دلار در هر سالن بوده است.

پیاده روی در جنگل با بازی رابرت ردفورد، نیک نولته و اما تامپسون، در مورد رفاقت قدیمی دو پیرمرد و سفر آنها پس از بازگشت یکی از این دو از مهاجرت ۲۰ ساله، به یک جنگل است؛ سفری که باعث بیدار شدن حس‌های رفیق مهاجرت کرده نسبت به سرزمین مادری‌اش می‌شود. ردفورد و نولته سه سال پس از فیلم «همراهی که داری» دوباره روبروی هم قرار گرفته‌اند.

در رتبه سوم جدول فروش هم فیلم اکشن مستقل «راه فراری نیست» ساخته جان اریک دودل قرار دارد. راه فراری نیست در دومین هفته اکرانش در سه هزار و ۴۱۵ سالن، ۵ میلیون و ۴۵۵ هزار دلار فروش کرده است. متوسط فروش هزار و ۵۹۴ دلار در هر سینما سهم این فیلم از جدول فروش فیلم‌های مستقل بوده است. مجموع فروش این اثر به ۱۸ میلیون ۴۴۶ هزار دلار رسید.راه فراری نیست با بازی پیرس برازنان و و اوون ویلسون داستان خانواده‌ای آمریکایی را تعریف می‌کند که به خانه ییلاقی خود در یک کشور آسیایی رفته‌اند اما متوجه می‌شوند که در آنجا گروهی در حال راه اندازی یک شورش مسلحانه هستند. جستجوی این خانواده برای پیدا کردن مکانی امن راه به جایی نمی‌برد و اتفاقات ناگوارتری را برایشان رقم می‌زند.

رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل به ترتیب در اختیار فیلم‌های «شوم ۲» با سه میلیون و ۳۷۷ هزار دلار فروش، «هدیه» با دو میلیون و ۶۱۷ هزار دلار، «ریکی و فلش» با یک میلیون و ۵۰ هزار دلار، «کا دوستان تو هستیم» با ۶۴۰ هزار دلار، «همراه آمریکایی» با ۵۹۵ هزار دلار ،«مادربزرگ» با ۴۹۱ هزار دلار،  و «مواد» با ۳۹۰ هزار دلار فروش قرار دارند.