هنر و تجربه: شرکت معتبر دوربین سازی Canonکانن اعلام کرد که دو لنز جدید با کیفیت ۴k و یک سنسور تصویربرداری جدید تولید کرده است.

این دو لنز جدید با قابلیت لانگ زوم و در اندازه ۲/۳ اینچی برای تصویربرداری دوربین‌های اولترا اچ دی ۴k ساخته شده و برای پوشش کنسرت‌ها، مسابقات ورزشی و رویدادهای زنده بسیار مناسب است. توانایی زوم این لنزها بین ۸۶ تا ۹۰ برابر است.هم چنین سیستم فیلم‌برداری ۸k هم در دوربین جدید EOS 8k تعبیه شده است. البته کانن سابق بر این نوعی لنز ۸k را تولید و در اختیار شبکه NHK ژاپن قرار داده بود تا پخش سراسری با کیفیت ۸k در ژاپن شروع شود. قرار است اواسط سال ۲۰۱۶، همزمان با المپیک ریو برای تصویربرداری مسابقات از این لنزها استفاده شود.

Canon همچنین یک سنسور CMOS معادل ۳۵ میلیمتری ارائه داده که تصویربرداری با اندازه ۸۱۹۲ در ۴۳۲۰ پیکسلی را با ۶۰ فریم در ثانیه امکان پذیر می‌کند. از برنامه‌های آتی canon که این شرکت اعلام کرده نیز می‌توان به تولید یک سنسور CMOS کوچک‌تر از از سنسور فول فریم ۳۵ میلی‌متری اشاره کرد که ۲۵۰ مگاپیکسل (۱۹۵۸۰ در ۱۲۶۰۰) تصویربرداری می‌کند. تصویرهای آزمایشی گرفته شده توسط نسخه ابتدایی این دوربین قدرت و وضوحی به اندازه ۳۰ برابر ویدیوی اولترا اچ دی ۴k دارد.

 

 

برچسب‌ها: