هنر و تجربه: شرکت اپل غول تکنولوژی دنیا، از نسخه جدید موبایل آیفون با نامهای iphone 6s و iphone 6 plus رونمایی کرد. موبایلی که فیلم‌برداری اولترا اچ دی ۴k و لمس سه بعدی از قایبلیت‌های ویژه آن به شمار می‌رود.

۶s با صفحه نمایشی ۴٫۷ اینچی و ۶s plus هم با صفحه‌ای ۵٫۵ اینچی تولید شده است. قایلیت چند لمسی آن نیز با سیستم عامل iOS 9 ترکیب شده است.  طبق گفته مسئولان اپل، فیس بوک، اینستاگرام، دراپ باکس و وی چت در حال طراحی نرم افزاری با پشتیبانی از امکان چند لمسی این گوشی هستند. سومین نسل پردازنده‌های ۶۴ بیتی A9 در آیفون جدید به کار گرفته شده که ۹۰ درصد در پردازش گرافیک و به طور کل ۷۰ درصد سریعتر از پردازنده‌های نسل قبلی A8 هستند. همچنین کیفیت عکاسی دوربین این گوشی به ۱۲ مگاپیکسل می‌رسد و برای اولین بار در موبایل‌های آیفون، فیلم‌برداری با وضوح ۴k را فراهم می‌کند. زمان ارائه به بازار این محصول ۲۵ سپتامبر (۳ مهر) اعلام شده است.

تیم کوک مدیر ارشد کمپانی اپل که پس از مرگ استیو جابز جایگزین او شده در رابطه با معرفی این گوشی می‌گوید: «هیچ محصولی همچون آیفون با نوآوری ارتباط ندارد. در این آیفون‌ها ما همه چیز را تغییر داده‌ایم.»

لازم به ذکر است که کمپانی بسیار به سری موبایل‌های آیفون، که اولین بار در سال ۲۰۰۷ توسط استیو جابز معرفی شد، وابسته است و حدود دو سوم سود این شرکت در گروی فروش آنهاست. اپل از ۲۰۰۷ به این سو، هر سال مدلی جدیدی از آیفون روانه بازار کرده است.

برچسب‌ها: