هنر و تجربه: فیلم «سی‌صد و شونزده» به کارگردانی پیمان حقانی در بخش مسابقه اصلی جشنواره فیلم آدلاید استرالیا با آثار مطرح بین‌المللی رقابت می‌کند.

۹ فیلم در این دوره آدلاید در بخش مسابقه بین الملل شرکت دارند که به غیر از سی‌صد و شونزده بقیه آنها عبارتند از «در جستجوی خوشبختی» ساخته سو بروکس، «ساحل طلایی» دانیل دنسیک، «دفتر کار» هونگ وون چان، «بابایی» ویسار مورینا منتخب استعداد برتر جشنواره برلین، «مالک قطعی» پیتر سولت با بازی جولین مور، «کارول» به کارگردانی تاد هینس و نقش آفرینی کیت بلانشت که امسال در جشنواره کن حضور داشت، «گاو نئون» گابریل ماسارو و «بره» یارد زاله‌که .«جوانی» جدیدترین اثر پائولو سورنتینو نیز به عنوان خاتمه دهنده این جشنواره به نمایش در می‌آید .هفتمین دوره جشنواره فیلم آدلاید که بصورت دو سالانه است  از ۱۵ تا ۲۵ اکتبر (۲۳ مهر تا ۳ آبان) برگزار می‌شود.

سی‌صد و شونزده داستان زندگی زنی است که خاطرات زندگی‌اش را از پیش از تولد تا لحظه مرگ روایت می‌کند. داستان این ۶۳ سال زندگی از طریق پاها و کفش‌ها روایت می‌شود. فیلمی که هیچ‌یک از شخصیت‌هایش دیده نمی‌شوند با داستان‌هایی خنده‌دار، غم‌انگیز و حتی عجیب.