هنر و تجربه: فیلم «دیده‌بان» دومین ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا به زودی در سینماهای گروه هنر وتجربه به اکران عمومی در می‌آید .
به گزارش روابط عمومی گروه هنر وتجربه، پس از اکران فیلم‌های خاطره‌انگیزی نظیر «یک اتفاق ساده»،«ساز دهنی»،«گاو » و «باشو غریبه کوچک» فیلم دیده‌بان در بخش آثار کلاسیک سینمای ایران گروه هنر وتجربه به نمایش در می‌آید .این فیلم از ۳۰شهریور در سینماهای هنر وتجربه اکران می‌شود .
 ابراهیم حاتمی‌کیا دیده‌بان را دو سال پس از کارگردانی اولین فیلم خود «هویت»، مقابل دوربین برد. این فیلم که محصول سال ۱۳۶۷ است، در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۶۸ در سینماهای ایران اکران شد. دیده بان با اقبال خوب منتقدان روبه‌رو شد و هم چنین توانست برنده جایزه ویژه هیات داوران برای بهترین کارگردانی در هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر باشد.
دیده بان
در خلاصه داستان این فیلم می‌خوانیم:« ارتباط خط کمین با نیروهای خودی توسط دشمن قطع شده و احتمال سقوط منطقه بسیار زیاد است. مقابله و مقاومت نیروها در مقابل دشمن نیازمند حضور دیده‌بان جهت هدایت آتش سنگین است. عارفی برای پیوستن به خط کمین و دیده‌بانی باید از مسیری عبور کند که زیر آتش شدید دشمن قرار دارد.»
از بازیگران این فیلم می‌توان به مهرداد سلیمانی،علیرضا حیدری، غلامرضا علی‌اکبری، اصغر پورهاجریان، اسماعیل سلطانیان، سعید جوانشیر، حمیدرضا سلطانیان، حسین کیانی، حمیدرضا چارکچیان و عبدالرسول سلطانیان اشاره کرد.