هنر و تجربه: کریستو پولنداکف سفیر کشور بلغارستان، روز جمعه بیستم شهریور ماه برای تماشای دو فیلم «یحیی سکوت نکرد» و «ماهی و گربه» میهمان سینما فرهنگ بود و به تماشای این دو فیلم نشست.

با اکران دو فیلم «یحیی سکوت نکرد» و «ماهی و گربه» در سانس‌های سه و پنج بعد از ظهر روز جمعه، سفیر بلغارستان نیز به جمع تماشاچیان این دو فیلم پیوست. کریستو پولنداکف پس از تماشای فیلم «یحیی سکوت نکرد» گفت: «فیلم بسیار جدی، انسانی و گیرایی بود که بازیگرانی قوی‌ داشت. به خصوص بازیگر کودک این فیلم بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت.»

سفیر بلغارستان در ادامه طی یادداشتی درباره این دو فیلم نوشت: «درباره‌ی فیلم‌هایی که کاملا از دیدن آن‌ها لذت بردم باید بگویم که اجرای بازیگران در«یحیی سکوت نکرد»، بسیار عالی بود که با یک نمایش استادانه همراه شد و مسائل و مشکلات اجتماعی را ریشه یابی و باز کرد. این فیلم تعادل ماهرانه‌ای بر لبه‌ی تیغ کلیشه‌ها و دیدگاهی عمیق برقرار ساخت. «ماهی و گربه» پر از تعلیق و زبردستی‌های هنرمندانه‌ی فوق العاده و دقت ریاضیاتی، با تکنیک سینماتوگرافی بی‌نظیر و فیلم‌برداری قدرتمندی که استفاده از رنگ‌های بسیار کمی را طلبید، همراه شده بود.»