هنر و تجربه: فیلم «۹۹ خانه» ساخته رامین بحرانی  جایزه بزرگ جشنواره فیلم دویل را دریافت کرد. امیر نادری فیلم‌ساز ایرانی خالق «دونده» و «آب ،باد ،خاک» نویسندگی فیلم‌نامه این اثر را برعهده داشته و بازیگران مطرح هالیوودی همچون اندرو گارفیلد، مایکل شانون و لارا درن در آن نقش آفرینی کرده‌اند.

«۹۹ خانه» داستان یک کارگر ساختمان به نام دنیس نش با بازی آندرو گارفیلد را روایت می‌کند که تلاش می کند خانه اش را که به دلیل مشکلات مالی از دست داده، پس بگیرد. نش مجبور می شود برای پس گرفتن خانه‌اش برای یک دلال مسکن به نام ریک کارور با بازی مایکل شانون کار کند. داستان فیلم در فلوریدا در اواخر سال ۲۰۰۰ میلادی می‌گذرد. ششمین فیلم بحرانی سابق بر این در فستیوال‌های ونیز، تلوراید و تورنتو هم به نمایش درآمده است.

از دیگر فیلم‌هایی که در دویل برگزیده شده‌اند می‌توان به «کریشا» (جایزه منتقدین)، «مواد» (جایزه بهترین فیلم مردمی) و «نارنگی» (جایزه هیئت داوران) اشاره کرد.  این جشنواره از سال ۱۹۷۵ هر ساله در شهر دوویل فرانسه برای ارزش‌گذاری فیلم‌های آمریکایی برگزار می‌شود و میشل دورنانو، سیاستمدار فقید فرانسوی و شهردار سابق این شهر یکی از بنیانگذارانش بوده است.