هنر و تجربه: رابرت ردفورد و جین فوندا بازیگران کهنه کار و صاحب‌نام آمریکایی در فیلم «روح‌های ما در شب» با یکدیگر همبازی می‌شوند. این دو ۳۶ سال پس از «سوارکاربرقی» و ۴۸ سال پس از «پابرهنه در پارک» در پرده سینما روبروی یکدیگر قرار می‌گیرند.

روح‌های ما در شب اقتباسی از رمانی به همین نام نوشته کنت هاروف است که در ماه می امسال روانه بازار شد. اسکات نوستاتر و مایکل وبر که قبل از این سناریوی «بخت پریشان ما» و «۵۰۰ روز تابستان» را نوشته‌اند، کار اقتباس از رمان را برعهده دارند. داستان فیلم در مورد نحوه آشنایی یک پیرمرد و پیرزن سالها پس از اینکه همسرانشان را از دست داده‌اند است و یادآوری خاطرات سالهای دورشان را به تصویر می‌کشد. هنوز کارگردانی برای ساخت این فیلم در نظر گرفته نشده است. ردفورد و فوندا که هر دو سابقه دریافت جایزه اسکار دارند این روزها با فیلم‌هایشان در جشنواره تورنتو حضور دارند؛ ردفورد با بازی در فیلم ژورنالیستی «حقیقت» ساخته جیمز وندربیلت و فوندا برای حضور در «جوانی» پائولو سونتینو.

گفته می‌شود علاوه بر خود ردفورد در مقام تهیه کننده، شرکت پخش آنلاین نت فلیکس که چند وقتی است وارد حوزه فیلم‌سازی شده نیز سهمی در تولید فیلم خواهد داشت.

redford-fonda