هنر و تجربه: مراسم آیین دیدار با عوامل فیلم‌های مستند «مُلفِ گند» و «مدار صفر درجه» هردو به کارگردانی محمود رحمانی پنج‌شنبه ۲۶ شهریور ساعت۲۰:۳۰ در موزه سینما برگزار می‌شود.

 در این مراسم  طبق روال آیین دیدارهای گروه سینمایی هنر و تجربه، عوامل فیلم چند کلامی با حاضرین صحبت کرده و پوستر فیلم به یادگار امضا می‌شود و در ادامه فیلم به نمایش در می‌آید.

این جلسه اولین نمایش این دو فیلم است. «ملف گند» بزرگ‌ترین پلان-سکانس سینمای مستند ایران است. محمد که چهل و اندی سن دارد به شکل خیره کننده‌ای در مقابل دوربین مبدل به کودکی هفت ساله می‌شود که جنگ تحمیلی هشت ساله ایران و عراق را به گونه‌ای عجیب روایت می‌کند. نام «ملف گند» به معنی نفوس بد و نحس است.

«مدار صفر درجه» درباره مادر و دختری است که در خانواده‌ای مرز نشین در جریان حمله عراقی‌ها کشته می‌شوند. مرزنشینان براین باورند که شوهر به خاطر حفاظت از ناموسش، زن ودخترش را قبل از رسیدن عراقی‌ها به دست خود کشته است. حالا نزدیک به سی‌سال از آن حادثه می‌گذرد و حمله‌های هوایی آمریکا علیه عراق شکل گرفته‌است و مرد که حالا پیرمردی است و با تنها فرزند بیمارش زندگی می کند، واقعیتی را برملا می‌کند.

«مدار صفر درجه» که در سال ۱۳۸۶ ساخته شده، در همان سال برنده جایزه اول جشنواره فیلم کوتاه تهران شد.