هنروتجربه: امروز (۲۴ شهریور ۱۳۹۴)  روزنامه‌ها را ورق زدیم و سایت‌ها را جست‌وجو کردیم تا با هم  اخبار مرتبط با هنر و تجربه را مرور کنیم.

گزارش مراسم آیین دیدار فیلم «روغن مار» به کارگردانی علیرضا داوودنژاد که شامگاه  ۲۳ شهریور در سینما فرهنگ برگزار شد، بازتاب‌های متفاوتی در خبرگزاری ایسنا، سایت خبری بهار و روزنامه‌ها داشت.

پایگاه خبری – تحلیلی سینما تجربی خبری از تمدید اکران مستند «آتلان» به کارگردانی معین کریم‌الدینی منتشر کرده‌است. به گزارش این سایت این فیلم برای ۷ ماه متوالی در سینماهای کشور اکران ‌می‌شود. در دوره جدید «آتلان» ۱۱ اکران داردکه ۶ مورد آن در تهران و ۵ مورد دیگر در مشهد و اصفهان است.

روزنامه‌های امتیاز و صبا نیز به خبر اکران دو فیلم «ملف گند» و «مدار صفر درجه» به کارگردانی محمود رحمانی همزمان با هفته دفاع مقدس در گروه هنر و تجربه اشاره کرده‌اند.

روزنامه فرهیختگان به بهانه اکران «یحیی سکوت نکرد» در گروه هنر و تجربه با کاوه ابراهیم‌پور به گفت‌وگو نشسته است. او در این مصاحبه درباره فضای فیلم خود و کودکانگی‌هایش توضیح داد:« جادوی اولیه برخوردهایمان در کودکی را به یاد بیاور، وقتی کودک بودم روی صندلی عقب خودروی پدرم دراز می‌کشیدم و از شیشه عقب تیرهای چراغ برق می‌دیدم و با آن‌ها قصه می‌ساختم. آن زمان همه چیز خوش‌رنگ‌تر و جذاب‌نر بود. به نظرم همه وجود یک انسان تا ده سالگی شکل می‌گیرد. حتی احتمالا تصمیم گرفته‌ایم که چکاره شویم، حالا شاید هم نشدیم. از طرفی خاطرات ناخوشایندی در کودکی‌های ما هست که مهم‌ترینش از دست دادن عزیزان است. این‌ها به گونه‌ای با داستان‌های پیرامونی شخصیت کودک برایم جالب بود. »

در روزنامه همشهری مصاحبه مهدی گنجی کارگردان مستند «من می‌خوام شاه بشم» به چشم می‌خورد. گنجی در این گفت‌وگو توضیح داد:« وقتی این مستند را می‌ساختم فکر نمی‌کردم فیلم بتواند اکران عمومی داشته باشد. همیشه فیلم‌های مستند در محافل خصوصی یا در جشنواره‌ها به نمایش درمی‌آید اما خوشبختانه اکران عمومی فیلم‌های مستند در چند سال اخیر، توانسته تماشاگر را به تماشای مستندها ترغیب کند. »

روزنامه صبا به خبر اکران فیلم «دلتا ایکس» به کارگردانی علیرضا امینی از پنجم آبان ۱۳۹۴ در گروه هنر و تجربه پرداخته است. دلتا ایکس ماجرای دو خانواده است که به شمال شهر سفر می‌کنند و با ورود غیرمنتظره یک خانواده دیگر به جمع درگیر اتفاقاتی می‌شوند. سیامک صفری، بیتا بیگی، زهیر یاری، مرتضی کاشی، افسانه پاکرو و… از بازیگران آن هستند.