هنر و تجربه: آیین دیدار اولین فیلم هوتن زنگنه پور با نام«ذوب شدن پادشاه» سه شنبه شب ۲۴ شهریور با حضور عوامل این فیلم در موزه سینمای ایران برگزار شد.

پس از امضای پوستر فیلم، گرفتن عکس‌های یادگاری و رفتن حضار به سالن نمایش فیلم،علی زادمهر  مجری مراسم پس از خوش‌آمدگویی به حضار برای آمدن به چهل و ششمین مراسم آیین دیدار فیلم‌های گروه هنر و تجربه از هوتن زنگنه پور، نویسنده و کارگردان ذوب شدن پادشاه خواست تا به روی صحنه بیاید. زنگنه پور پس از اعلام نبود بعضی از عوامل فیلم در مراسم به دلیل کسالت و مشغله، درباره فیلم اول خود و گروه هنر و تجربه گفت :«از حمایت شما ممنونم. فیلم ما از جمله آثاری است که موفقیت آن را کسب کرده تا به هنر و تجربه راه بیابد. سال‌ها فقدان گروه هنر و تجربه حس می‌شد و باعث شده بود تا شکافی بین علاقه مندان جدی سینما با آن بیفتد. هنر و تجربه باعث شد تا فیلم‌سازانی نظیر من بتوانند نفس تماشاگر را حس کنند». زنگنه پور در پایان فیلمش را به ایرج کریمی، منتقد و فیلم‌ساز تازه درگذشته سینمای ایران تقدیم کرد.

فرشید نوابی بازیگر فیلم نیز در مورد نقش آفرینی‌اش در ذوب شدن پادشاه گفت: «این فیلم، بسیار شریف و متین است و اثری است که سال‌های بعد نیز می‌توانم به آن افتخار کنم». نوابی همچنین حضور عبدالله اسکندری گریمور باسابقه، و امین تارخ را در این آیین دیدار یک موهبت برشمرد.

از مهمانانی که در این مراسم حاضر بودند می‌توان به امین تارخ، عبدالله اسکندری، لیلا زارع، هوتن زنگنه پور، پناه بر خدا رضایی

و … اشاره کرد. در این فیلم بازیگرانی چون لیلا زارع، فرشید نوابی، نسیم ادبی، شهرزاد کمال‌زاده، سینا رحمانی و فرخ نعمتی حضور دارند. در خلاصه داستان فیلم آمده است: «بانویی نویسنده، آخرین اثرش “ذوب شدن پادشاه” او را به دام انداخته و از وی زنی درون‌گرا و افسرده ساخته است تا جایی که شهرت و مقبولیت برای او چیزی به ارمغان نمی‌آورد مگر انزوا. او از یک روانکاو مدد می‌جوید….»

فیلم ذوب شدن پادشاه از ۷ شهریور درگروه هنر و تجربه به نمایش درآمده‌ است.

 

 

 

لیلا زارع

امین تارخ

 

برچسب‌ها: