هنروتجربه: امروز (۲۵ شهریور ۱۳۹۴) هم مروری بر خبرهای مرتبط با سینمای هنر و تجربه در رسانه‌های متفاوت داریم.

خبر نمایش فیلم دیده‌بان در گروه هنر و تجربه در رسانه‌های مختلفی بازتاب داشت. این فیلم قرار است همزمان با هفته دفاع مقدس در این گروه  اکران شود.

در روزنامه هنرمند گفت‌وگوی مهدی گنجی، کارگردان مستند «من می‌خوام شاه بشم» به چشم می‌خورد. گنجی در این گفت‌وگو درباره ساخت مستند خود توضیح داد:« چند سالی است که در ارتباط با آدم‌هایی فیلم می‌سازم که آدم‌های معمولی هستند و صحبتی از آن‌ها در صفحات روزنامه‌ها و پشت جلد مجله‌ها نیست اما در زندگی سبکی را برگزیده‌اند که آن‌ها را از دیگران متمایز می‌کند و باعث خاص شدن آن‌ها می‌شود. » او در ادامه با تاکید به اینکه فیلم‌سازی تک نفره علتش مشکل مالی نیست گفت:« فیلم‌سازی تک نفره این امکان را به فیلم‌ساز می‌دهد که بتواند در مدت طولانی که با سوژه سپری می‌کند و اعتماد او را به دست آورد و بتواند بیشتر و بهتر به سوژه خود نزدیک شود. »

روزنامه امتیاز خبر اکران فیلم «خاکستر و برف» به کارگردانی روح‌الله سهرابی را منتشر کرده است. این فیلم از شنبه هفته آینده (۲۸ شهریور ۱۳۹۴) در گروه هنر و تجربه اکران می‌شود. میترا حجار، کامبیز دیرباز، قربان نجفی، سیامک ادیب، محمدباقر صفانور و ژیلا شاهی از بازیگران  این فیلم سینمایی هستند.

خبرگزاری‌های فارس و ایلنا ، نیز گزارشی از مراسم آیین دیدار فیلم «ذوب شدن پادشاه» به کارگردانی هوتن زنگنه‌پور که در شامگاه دیشب (۲۴ شهریور ۱۳۹۴) در موزه سینما برگزار شد، منتشر کردند. در این مراسم که با حضور سینماگران و عوامل فیلم بود، ذوب شدن پادشاه از سوی کارگردان، به زنده یاد ایرج کریمی تقدیم شد.

روزنامه صاحب قلم به خبر تمدید اکران مستند «آتلان» به کارگردانی معین کریم‌الدینی در سینماهای هنر و تجربه پرداخته است.

همچنین در روزنامه‌های فرهیختگان، قانون، کسب و کار و شرق شاهد بازتاب‌هایی دوباره از مراسم آیین دیدار فیلم «روغن مار» به کارگردانی علیرضا داوودنژاد و با حضور بزرگان سینما چون عباس کیارستمی، رسول صدرعاملی، کامران قدکچیان و… هستیم.