هنر و تجربه: «دونده زمین» فیلمی که کمال تبریزی در سال ۱۳۸۹ ساخته است برای اکران در گروه هنر و تجربه پذیرفته شده است. تبریزی این فیلم را درباره یک دونده ژاپنی ساخت که تصمیم داشت دور دنیا را بدود.

«دونده زمین» در این پنج سالی که از ساخت آن می‌گذرد، برای اکران ارائه نشده بود. دونده زمین راجع به  داستان واقعی یک هنرپیشه مشهور ژاپنی است که نذر کرد در سن ۶۰ سالگی دور دنیا را بدود. او پس از یک سال و اندی آمریکا و اروپا را دوید و در کشور ترکیه متوجه شد به سرطان لنفاوی مبتلا است. او با اراده استوار و با اعتقاد و ایمان بسیار به خداوند  راه را ادامه داد و به ایران رسید. او پس از ۷۵۰ روز دوندگی، به ژاپن رسید. در این فیلم سحر دولتشاهی، خسرو احمدی، ناهید مسلمی، حسین عابدینی، تعدادی از هنرمندان نوجوان و خردسال و هازام کامپه ایفای نقش کرده‌اند.

«دونده زمین» در ابتدا ماراتن نام داشت که به علت انگلیسی بودن این نام، به «دونده زمین» تغییر پیدا کرد. هازام کامپه دونده ژاپنی در این فیلم در نقش خودش بازی کرده است. تهیه‌کننده این فیلم «علیرضا شجاع نوری» است و موسیقی آن را گروه دنگ شو ساخته است. زمان اکران  فیلم هنوز مشخص نشده است.

«صندلی سبز» نیز نام مستندی است که کمال تبریزی ساخته و برای اکران به گروه هنر و تجربه ارائه می‌شود.

دونده زمین