هنر و تجربه: چهل و هفتمین مراسم آیین دیدار گروه هنر و تجربه به دو مستند «ملف گند» و «مدار صفر درجه» اختصاص داشت. این مراسم با حضور عوامل ساخت این دو مستند پنج‌شنبه شب ۲۶ شهریور در محل موزه سینما برگزار شد.

در ابتدا مهمانان پوستری که برای این دو مستند طراحی شده بود امضا کردند ، از ساعت ۲۱ مراسم آغاز شد.در ابتدای مراسم مجری مراسم از حاضرین دعوت کرد به تماشای این دو مستند از محمود رحمانی فیلم‌ساز خوزستانی بنشینند. دو فیلمی که با یک رویکرد مشخص به جنگ و ساکنین مناطق جنگی ساخته شده‌اند. مجری مراسم با برشمردن حضورهای بین‌المللی این دو مستند از «ملف گند» به عنوان مستندی یاد کرد که عنوان بلندترین پلان سکانس سینمای مستند ایران را یدک می‌کشد و یک فیلم دفاع مقدسی بدون هیچ ادوات جنگی است.

محمود رحمانی کارگردان این دو مستند سپس روی صحنه آمد و از اولین نمایش رسمی و غیرجشنواره‌ای فیلم در کشور خودش ابراز خوشحالی کرد و گفت: «به خاطر حضور اساتید سینمای مستند و همکاران خوبم، صحبت کردن برایم مشکل است و خوشحالم که فیلم در یک شرایط مناسب نمایش داده می‌شود.»
مجری مراسم از حاضرین خواست حالا که شرایط اکران سینمای مستند بسیار سخت است برای مسئولین هنر و تجربه دست بزنند که امکان نمایش این فیلم‌ها را به وجود آورده‌اند. محمود رحمانی در ادامه گفت فیلم‌سازها هم اعتبارشان را در اختیار این گروه قرار می‌دهند و سپس از فرید دغاغله تدوین‌گر این دو فیلم دعوت کرد روی صحنه بیاید.

فرید دغاغله تدوین‌گر فیلم‌ها از حاضرین به خاطر وقتی که گذاشته‌اند تشکر کرد و گفت: «به خصوص باید از همه کسانی که ایده این گروه سینمایی را دادند و همه کسانی که در این گروه مشغول هستند تشکر کنم. امیدوارم این سنت حسنه ادامه پیدا کند.»
دغاغله همچنین ادامه داد: «موضوع هردو فیلم جنگ است و دیدگاه در هردو یکی است اما فرم بسیار متفاوتی دارند. درباره تدوین بگویم که این‌قدر که محمود [رحمانی] لطف دارد من کار خاصی نکرده‌ام. تدوین بعضی وقت‌ها برش نزدن است. راش‌های فیلم ملف گند به شکلی بود که نیاز به هیچ برشی نداشت.»

محمود رحمانی در پایان صحبت‌هایش از عکسی گفت که در روزهای اخیر دل خیلی‌ها را به درد آورده است. «عکس کودک سوری در ساحل دریا در ترکیه دل همه را به درد آورد و لزوم این مساله را نشان داد که گاهی تصاویر حقیقی را باید از دریجه دوربین مستند دید و خوب است همه چهره واقعی جنگ را ببینند و تصویری عمیق‌تر از آن در انظار دیده شود. از این تصاویر از جنگ ایران و عراق هم فراوان است و هنوز خیلی از آدم‌ها زخمی آن جنگ هستند.»‌

ابراهیم اصغرزاده، اکبر عالمی، هادی آفریده ، محمد کارت و عارش کوردسالی از جمله میهمانان مراسم پنج‌شنبه شب بودند.