هنروتجربه: امروز (۲۸ شهریور ۱۳۹۴)، اولین شماره از روزنامه «سینما» به سردبیری فریدون جیرانی، کارگردان سینما و تلوزیون امروز منتشر شد .سینما از سال ۱۳۷۱ به صورت هفته‌نامه منتشر می‌شد و در دو اوایل هفتاد و هشتاد از هفته‌نامه‌های پرفروش و موثر کشور بود .این هفته نامه که در سال های اخیر فراز و فرودهای متعددی داشته است از امروز در قالب روزنامه در ساسر کشور منتشر می‌شود.

در اولین شماره روزنامه سینما، به طور مفصل به فیلم «روغن مار» به کارگردانی علیرضا داودنژاد پرداخته شده است. در قسمتی از این روزنامه یادداشتی از مجید برزگر، کارگردان فیلم پرویز و تهیه‌کننده فیلم پرید از ارتفاع کم به چشم می‌خورد. او در این یادداشت اشاره کرده است:« در روغن مار شاهد بازیگوشی در فیلم‌سازی این کارگردان هستیم، که به طور روشن و مشخص در فیلم دیده می‌شود. راستش کمی حسرت خوردم به این خاطر که علیرضا داودنژاد چه‌قدر آزادانه و رها به فیلم و سینما فکر می‌کند. بدیهی است که این فیلم یک نسخه قابل توصیه برای کل سینمای ایران نیست و این شکل از فیلم‌سازی خیلی کم می‌تواند اتفاق بیوفتد. کسانی می‌توانند از عهده این روش از فیلم‌سازی بربیایند که تجربه زیادی در آن داشته باشند. »

در قسمتی دیگر از روزنامه سینما یادداشتی به قلم حسام نصیری درباره فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من» منتشر شده است. در این یادداشت آمده:« در صحنه به صحنه اعترافات ذهن خطرناک من از خط پی‌رنگ «ممنتو» کریستوفر نولان استفاده شده است. پی‌رنگی معمایی و فیزیکی که تمرکزش بر روی اتفاقات بیرونی است(چه کسی، چه چیزی، چه موقع و چرا). نشانه‌ها در کلمات هستند و جواب واضح و مشخص نیست. تنش معمای اعترافات…، از کشمکش بین فراموشی و انفعال فرهاد با یادآوری و برگشت حافظه او سرچشمه می‌گیرد. »

در روزنامه صبا نیز یادداشتی راجع به اکران فیلم‌های قدیمی خاطره‌انگیز به قلم ایرج تقی‌پور، عضور شورای سیاست‌گذاری هنر و تجربه منتشر شده است. تقی‌پور در این مطلب با اشاره به اینکه از اکران فیلم‌های نوستالژیک استقبال فراوانی شده است توضیح داد:« حالا که فیلم‌های قدیمی خوب و پر مخاطب می‌توانند در این گروه سینمایی دوباره روی پرده بیایند و مخاطبان با آن‌ها تجدید دیدار کنند، فیلم‌های خاطره‌انگیزی چون «مسافران»، «ناخدا خورشید»، «پرده آخر»، «شوکران»، «سرب»، «دندان مار»، «ردپای گرگ»، «درخت گلابی»، «لیلا»، «هامون»، «ای ایران»، «اجاره نشین‌ها»، «مهاجر»، «نرگس» و بسیاری آثار دیگر هم می‌تواند گزینه‌های بعدی گروه سینمایی هنر و تجربه باشند، فیلم‌هایی که دیدن دوباره‌شان روی پرده برای عشاق سینما قطعا اتفاق مبارکی است. »

در روزنامه جام‌جم نیز، به بهانه توزیع فیلم «انارهای نارس» به کارگردانی مجیدرضا مصطفوی در شبکه نمایش خانگی مطلبی منتشر شده است. در این یادداشت با اشاره به انتخاب نادرست بازیگر اصلی، آمده است:« به نظر نگارنده، انتخاب بازیگر نقش انسی با وجود گرفتن جایزه از یک جشن خصوصی سینمایی و تلاش قابل احترام آنا نعمتی انتخابی اشتباه است. چهره و نوع بیان این بازیگر توانمند هرگز در قالب یک زن فقیر قرار نمی‌گیرد و حتی لنگیدن پا هم کمکی به این موضوع نمی‌کند که البته در یکی دو صحنه هم این موضوع راکورد دارد و جای دو پا با هم عوض می‌شود. »

روزنامه صنعت و هنرمند نیز به خبر نمایش فیلم‌هایی از ابراهیم حاتمی‌کیا، احمدرضا درویش، رسول ملاقلی‌پور و خسرو سینایی همزمان با هفته دفاع مقدس در گروه هنر و تجربه پرداخته است.

همچنین روزنامه صبا نیز به اکران پنج فیلم کوتاه که پیش از این در سایت هنر و تجربه به معرفی کاملی از آن‌ها پرداختیم، اشاره کرده است.