هنر و تجربه: تولید یک مجموعه مستند برای شبکه نت فلیکس و بازآفرینی نقشی مشابه کاراکتر فیلم «گرگ وال استریت» از برنامه‌های بعدی لئوناردو دی کاپیرو بازیگر مطرح هالیوود است.

این بازیگر نامزد اسکار چندی پیش به حوزه مستندسازی وارد شده و قراردادی با شرکت پخش آنلاین «نت‌فلیکس» (Netflix) امضا کرده تا مجموعه‌ای از مستندهای مربوط به محیط زیست را به شیوه  گفت و گو محور بسازد. او پس از این که طرح مستند «ویرونگا» با موضوع حیات وحش را به عنوان مجری طرح  به سامان رساند  که نامزد جایزه اسکار هم شد  ،  قصد دارد به فعالیت بیشتری در حوزه مستند بپردازد . دی‌کاپریو قرار است تا این مجموعه مستند را در کمپانی تولید فیلم خودش (ایپین وی پروداکشنز) جلوی دوربین ببرد. نت‌فلیکس هم تصمیم دارد از یک پخش‌کننده صرف فاصله گرفته و به یک کمپانی تولیدکننده تبدیل شود ، قرارداد ساخت مستندهای زیست محیطی با کمپانی دی کاپریو هم در همین راستا است.

همچنین شبکه شوتایم در تدارک تولید سریالی تلویزیونی است که به کاوش در قلب شبکه تبهکاری سازمان‌یافته مافیا در دهه ۱۹۸۰ خواهد پرداخت که لئوناردو دی‌کاپریو نقش اول و تهیه کنندگی آن را برعهده خواهد داشت. داستان این سریال در بروکلین نیویورک دهه ۱۹۸۰ می‌گذرد و به نقاط تلاقی مافیا و اداره تحقیقات فدرال (FBI) در وال‌استریت می‌پردازد. دی‌کاپریو قبلاً در «گرگ وال‌استریت» در نقش یک کلاهبردار بازار بورس و سهام ظاهر شده بود.