هنر و تجربه: در برنامه ویژه‌ای که گروه هنر و تجربه به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار می‌کند، منتقدان نام‌آشنای سینمای ایران، به نقد و بررسی این فیلم‌ها می‌پردازند.

به گزارش روابط عمومی گروه هنر و تجربه،این گروه سینمایی همزمان با هفته دفاع مقدس فیلم‌هایی از ابراهیم حاتمی‌کیا، احمدرضا درویش، رسول ملاقلی‌پور، خسرو سینایی و… را به نمایش می‌گذارد.

دراین برنامه، حسین معززی نیا به نقد و بررسی فیلم «دیده‌بان» حاتمی‌کیا می‌پردازد، مهرزاد دانش فیلم «آخرین روزهای زمستان» محمد حسین مهدویان را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد. شاهین امین منتقد برنامه نقد و بررسی فیلم «کیمیا» احمدرضا درویش است. محمد تقی فهمیم نیز به نقد فیلم‌های کوتاه دفاع مقدس این برنامه می‌پردازد و امیر پوریا و کیوان کثیریان به ترتیب فیلم‌های «سفر به چزابه» ملاقلی پور و «در کوچه‌های عشق» خسرو سینایی را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهند. فیلم‌های «مدار صفر درجه» و «ملف گند» (هر دو از ساخته‌های محمود رحمانی) با حضور سحر عصر آزاد نقد و بررسی می‌شود.

این ویژه برنامه‌ها در خانه هنرمندان و با مشارکت سینماتک خانه هنرمندان برگزار می‌شود. قرار است فیلم‌های دیده‌بان، آخرین روزهای زمستان، کیمیا، فیلم‌هایی کوتاه با موضوع دفاع مقدس، سفر به چزابه و در کوچه‌های عشق ، مدار صفر درجه و ملف گند از روز دوشنبه ۳۰شهریور تا روز یکشنبه ۵ مهرماه در خانه هنرمندان نمایش داده شود.

این فیلم‌ها ساعت ۱۸ به نمایش در می‌آید و نقدو بررسی آن‌ها از ساعت ۱۹:۳۰ با حضور کارگردان و عوامل و منتقدان برگزار می‌شود. حضور در این برنامه برای علاقمندان آزاد است.

برچسب‌ها: