هنر و تجربه: ویژه برنامه‌های گروه هنر و تجربه برای هفته دفاع مقدس از دوشنبه ۳۰ شهریور با نمایش و نقد و بررسی فیلم «دیده‌بان» دومین ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا در خانه هنرمندان آغاز می‌شود.

این فیلم ساعت ۱۸ روز دوشنبه در خانه هنرمندان به نمایش درمی‌آید و سپس از ساعت ۱۹:۳۰ جلسه نقد و بررسی این فیلم با حضور حسین معززی‌نیا منتقد سینما برگزار می‌شود. حضور در این برنامه برای کلیه علاقه‌مندان آزاد است.

«دیده‌بان» دومین فیلم سینمایی ابراهیم حاتمی‌کیا بعد از «هویت» است که در هفتمین جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۶۷ برای اولین‌بار به نمایش درآمد و در تابستان سال ۶۸ اکران شد. دیده‌بان در جشنواره هفتم فجر برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول و دوم شد و جایزه ویژه هیات داوران را دریافت کرد. دیده‌بان داستان یک ایثار است. در منطقه جنگی ارتباط نیروهای خودی با پشت جبهه قطع شده است و هر لحظه احتمال سقوط منطقه می‌رود. برای ایستادن در مقابل آتش دشمن احتیاج به حضور یک دیده‌بان است. عارفی دیده‌بانی که به خط اعزام می‌شود، برای پیوستن به خط کمین و دیده‌بانی باید از مسیری عبور کند که زیر آتش شدید دشمن قرار دارد.

ویژه برنامه دفاع مقدس در روزهای آینده با نمایش و نقد و بررسی «آخرین روزهای زمستان»، «کیمیا»، «فیلم‌های کوتاه دفاع مقدس»، «سفر به چزابه»، «در کوچه‌های عشق»، «مدار صفر درجه» و «ملف گند» ادامه پیدا می‌کند.

برچسب‌ها: