هنر و تجربه – سخنگوی شواری صنفی نمایش گروه هنر و تجربه را بعد از یک سال تجربه موفق در چرخه اکران کمک بزرگی به اقتصاد سینمای بدنه کشور می‌داند. غلامرضا فرجی در گفت‌وگو با سایت هنر و تجربه گفت:« گروه هنر و تجربه مشکل حجم فیلم‌های سینمای ایران را که باید می‌آمدند و در چرخه اکران به نمایش درمی‌آمدند، مرتفع کرد و به نوعی کمک بزرگی به سینمای بدنه است .به دلیل این‌که ازدحام فیلم‌های سینمای ایران از نظر تولید نسبت به توزیع خیلی بیشتر است. اگر گروه هنر و تجربه نبود این فیلم‌ها قاعدتا باید وارد چرخه اکران سینمای بدنه می‌شدند. بنابراین در امر اکران به بدنه سینمای ایران و صنعت آن کمک زیادی کرد.»

او با تاکید بر نقش اقتصادی هنر و تجربه در کلیت سینمای ایران ادامه داد:«گروه هنر و تجربه توانسته چرخه اکران را به حرکت بیشتری درآورد. این از لحاظ اقتصادی اهمیت ویژه‌ای دارد برای آن دسته از فیلم‌هایی که برای بدنه سینمای این کشور ساخته می‌شود و از ظرفیت و پتانسیلی برای جذب تماشاگر خاص برخوردار هستند. قاعدتا اگر هنر و تجربه نبود این فیلم‌ها که به هرحال باید به نوعی اکران می‌شدند، جای اکران فیلم‌های بدنه را تنگ‌تر می‌کرد و خودبه‌خود چرخه اکران و توزیع فیلم‌ها با مشکل روبه‌رو می‌شد.»

سخنگوی شورای صنفی نمایش وضعیت اکران فیلم‌های هنر و تجربه را در تهران نسبت به سایر شهرستان‌ها بهتر دانست و لازمه اکران بهتر این فیلم‌ها در شهرستان را برنامه‌ریزی و اختصاص امکانات بیشتر برشمرد.

فرجی با مقایسه اجرای طرح هنر و تجربه با سایر کشورها یادآور شد:«صنعت فیلم‌سازی‌ و تربیت هنرمندان‌ برای آن در همه جای دنیا شروعی دارد. در ایران هم معرفی هنرمندان به صنعت سینمای ایران از یک جایی باید شروع می‌شد که به نظرم ادامه روند گروه هنر و تجربه می‌تواند به فیلم‌سازانی که به جامعه فیلم‌سازی ایران معرفی می‌شود، کمک کند و در این بخش می‌تواند خیلی تاثیرگذار باشد. به این دلیل که آن‌هایی که فیلم می‌سازند، امید دارند که اثرشان در یک گروهی اکران می‌شود و برآیند ساخت و ساز فیلم‌هایشان را مردم ‌می‌بینند و این باعث دلگرمی هنرمندان می‌شود.»

غلامرضا فرجی با بیان این‌که سینمای هنر و تجربه و سینمای بدنه بیش از آنچه در حال حاضر وجود دارد، نمی‌توانند تعامل داشته باشند،افزود:«همین که هنر و تجربه دارد جور بخش اعظمی از سینمای بدنه را می‌کشد و به صنعت سینمای کشور برای اکران خیلی از فیلم‌ها کمک می‌کند این خودش از اهمیت زیادی برخوردار است .»