هنر و تجربه: رییس سازمان سینمایی طی نشستی در موزه سینما با اعضای شورای مرکزی انجمن فیلم کوتاه خانه سینما دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، اعضای شورای مرکزی انجمن فیلم کوتاه خانه سینما ظهر روز یکشنبه ۲۹ شهریور مجید برزگر، آرش رصافی، نیما عباسپور، مسعود امینی، مصطفی آل احمد  در این دیدار مشکلات کنونی فیلم کوتاه، کاهش تولیدات انجمن سینمای جوان و نگرانی‌های صنفی را با حجت الله ایوبی در میان گذاشتند.

در این دیدار همچنین پیشنهاد شد که بودجه حذف شده فیلم کوتاه در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به انجمن سینمای جوانان ایران به منظور تولید افزوده شود. ارائه آثار کوتاه در شبکه نمایش خانگی، تلاش برای همکاری تلویزیون برای نمایش فیلم‌های کوتاه و افزوده شدن فیلم کوتاه به جشنواره فجر و بازنگری درباره چگونگی نمایش فیلم های کوتاه در گروه سینمایی هنر و تجربه از پیشنهادات ارائه شده در این جلسه بود.

در این نشست هم چنین مسائلی چون نگرانی از بیکاری فیلم‌سازان حرفه ای فیلم کوتاه در سال ۹۴ مطرح شد. همچنین حاضرین در این جلسه از راه‌اندازی گروه هنر و تجربه به منظور پاتوقی سینمایی تقدیر و خواستار ایجاد سینماتک‌هایی به‌عنوان پاتوق فیلم کوتاه در قالب هنر و تجربه شدند.

حجت الله ایوبی نیز  در این دیدار با اشاره به جایگاه فیلم کوتاه اظهار امیدواری کرد که با بررسی موارد اشاره شده از سوی انجمن فیلم کوتاه، درباره موارد یاد شده تصمیم گیری و مشکلات موجود رفع شود. او هم‌چنین با اشاره به دیدار خود با گروه های مختلف تاکید کرد که نقدهای موجود را می شنوم و امیدوارم با بررسی مسائل و مشکلات شرایط بهتری را برای سینما رقم بزنیم.

 

برچسب‌ها: