هنر و تجربه:  آخرین ساخته ام نایت شیامالان کارگردان هندی فیلم معروف «حس ششم»، به نام «ملاقات» این هفته با استقبال مخاطبان از رتبه دوم در هفته پیش به رتبه اول این هفته فروش فیلم‌های مستقل خارجی رسید.

این فیلم در دومین هفته فروشش در سه هزار و ۱۴۸ سینما، ۱۱ میلیون و ۳۵۰ هزار دلار فروخت و مجموع فروش خود را به ۴۲ میلیون دلار رساند. مجموع فروش این فیلم در هر سینما سه هزار و ۶۰۵ دلار بوده است. شیامالان پس از ساخت دو فیلم پرهزینه استودیویی «آخرین هوا شکن» و «پس از زمین» سراغ ساخت این کمدی – ترسناک ۵ میلیون دلاری رفته است.

ملاقات با بازی الیویا دی ژونگ، اد آگزن‌بولد و دیانا دوناگان داستان خانه‌ای را تعریف می‌کند که مادر خانواده متوجه می‌شود که پس از ملاقات دو فرزند کوچکش با مادربزرگشان، اتفاقات عجیبی برایشان رخ می‌دهد.

در رتبه دوم جدول، «مرد کامل» به کارگردانی دیوید ام روزنتال قرار دارد که این فیلم هم هفته دوم اکرانش را پشت سر گذاشت و ۹ میلیون و ۶۴۰ هزار دلار در دو هزار و ۲۳۰ سالن فروش داشت؛ با متوسط فروش چهار هزار و ۳۲۳ دلار در هر سالن. رقم کل فروش این فیلم، ۴۱ میلیون و ۳۵۰ هزار دلار است. مرد کامل با بازی سانا لاتان، مایکل ایالی و موریس چست نات داستان خانواده‌ای را روایت می‌کند که نبود اعتماد در آن، اعضایش را به سمت تصمیمات سختی سوق می‌دهد. بودجه این فیلم ۱۲ میلیون دلار اعلام شده است.

رتبه سوم هم در اختیار درام «اتاق جنگ» به کارگردانی الکس کندریک است. اتاق جنگ در چهارمین هفته اکرانش در هزار و ۹۴۵ سالن، ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار دلار فروخت. این فیلم به طور متوسط رقم سه هزار و ۲۱۳ دلار در هر سالن فروش داشته است. با این حساب مجموع فروش اتاق جنگ در چهار هفته به ۴۹ میلیون و ۸۸ هزار دلار رسید. این رقم در چهار هفته آن هم برای فیلمی که تنها ۳ میلیون دلار خرج ساخت آن شده است، خیره کننده به نظر می‌رسد. اتاق جنگ با بازیگران آمریکایی آفریقایی‌تبار، داستان زندگی خانواده‌ای را روایت می‌کند که راه‌حل مشکلات خود را در دعا و نیایش جست‌وجو می‌کنند.رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل به ترتیب در اختیار فیلم‌های «پیاده روی در جنگل» با دو میلیون و ۷۳۲ هزار دلار فروش، «مادربزرگ» با یک میلیون و ۵۹۵ هزار دلار، «اسیر» با یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلار، «راه فراری نیست» با یک میلیون و ۱۷ هزار دلار، «۹۰ دقیقه در بهشت» با یک میلیون و پنج هزار دلار ،«هدیه» با ۵۳۱هزار دلار،  و «آموزش رانندگی» با ۵۳۰ هزار دلار فروش قرار دارند.