هنر و تجربه: الیور استون کارگردان مطرح آمریکایی که به عنوان یک فیلم‌ساز معترض به سیاست‌های آمریکا شناخته می‌شود در جدیدترین کار خود، سراغ ساخت یک مستند در مورد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه رفته است .

سازنده «متولد چهارم ژوئیه»، «مرکز تجارت جهانی» و «جوخه» به زندگی شخصیت‌های بزرگ علاقه خاصی دارد و تاکنون فیلم‌ها و مستندهای متعددی در مورد فیدل کاسترو، هوگو چاوز، جرج بوش، ریچارد نیکسون، جان اف کندی و غیره ساخته است. او این روزها در حال ساخت مستندی درباره «ویکتور یانوکویچ»، رئیس جمهور سابق اوکراین است و در عین حال مقدمات مستند بعدی خود را نیز آماده می‌کند؛ مستندی در مورد ولادیمیر پوتین که استون فعلا منتظر فرصت مصاحبه با اوست. استون قصد دارد تا از این مصاحبه در بخشی از مستندش استفاده کند.

آخرین ساخته این کارگردان، «اسنودن» نام داشت که در مورد ادوارد اسنودن و رسوایی آمریکایی در جریان شنود از مردم و مقامات کشورهای مختلف جهان بود. استون اولین بار در نوامبر ۲۰۱۴ گفته بود که قصد ساخت مستندی درباره پوتین را دارد و در ضمن اعتراف کرده بود که از گفت‌وگو با پوتین لذت می‌برد و می‌تواند از زاویه‌ای متفاوت درباره مسائلی با پوتین صحبت کند که تاکنون از او شنیده نشده است.