هنر و تجربه: همزمان با هفته دفاع مقدس، اکران ۶ فیلم کوتاه با موضوع دفاع مقدس در گروه هنر و تجربه آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی گروه هنر و تجربه، فیلم‌های «ساعت ۶» ساخته رقیه توکلی، «حنانه» ساخته داریوش غذبانی، «تمام زمستان‌هایی که ندیده‌ام» ساخته  امید خوش‌نظر، «رنگان ۹۹» ساخته تی‌یام یابنده، «من آبادان رفتم جنگ» ساخته کریم لک‌زاده و «شال» ساخته امین شروانی فیلم‌هایی هستند که قرار است در این گروه به نمایش در بیایند.

«حنانه» درباره دو رزمنده است که در حال عقب‌نشینی از خرمشهر هستند که با یک زن عرب باردار و دخترش مواجه می‌شوند.

«من آبادان رفتم جنگ» درباره یک خانواده جنگ‌زده آبادانی است که در یک شب زمستانی در بحبوحه جنگ ایران و عراق میهمان یک خانواده شیرازی می‌شوند.

«تمام زمستان‌هایی که ندیده‌ام» درباره زن جوانی مقیم نیویورک است که در سومین ماه بارداری‌اش، بعد از آزمایش‌های متعدد، مطلع می‌شود که مسمومیت گازهای شیمیایی احتمالا باعث خواهد شد که کودکش با نقص فیزیکی شدید به دنیا بیاید. زن باید بین احتمال ناقص الخلقه به دنیا آمدن و یا سقط فرزندش یکی را انتخاب کند.

«رنگان ۹۹» داستان سربازی ایرانی است که سربازی عراقی را اسیر کرده. آن‌ها در مسیری در حال حرکت هستند، تا این‌که سرباز عراقی به روی مین ضدنفر می‌رود و… این فیلم برگزیده جشنواره‌هایی مثل جشنواره فیلم کوتاه اروند و جشنواره بین‌المللی فیلم دانشجویی تهران بوده است.

«شال» درباره مادری است که در انتظار فرزندش برای او شال می‌بافد غافل از این‌که او سال‌هاست رفته… این فیلم برگزیده جشنواره‌هایی چون جشنواره فیلم دانشجویی نهال و جشنواره فیلم کوتاه سیب تبریز بوده است.

«ساعت ۶» نیز درباره انتظار کسبه بازار یزد برای اتفاقی است که قرار است در ساعت ۶ برای پدر شهیدی بیافتد…این فیلم در جشنواره‌های بسیاری مانند جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشنواره فیلم شهر حضور داشته است.

فیلم‌های کوتاه دفاع مقدس دو نمایش در تهران، دو نمایش در پردیس سینمایی هویزه مشهد و یک نمایش در سینما سوره اصفهان دارند. اولین نمایش این مجموعه فیلم‌های کوتاه در خانه هنرمندان روز پنج‌شنبه دوم مهر است. در این روز این مجموعه در ساعت ۱۸ به نمایش درمی‌آید و پس از آن از ساعت ۱۹:۳۰جلسه نقد و بررسی با حضور محمدتقی فهیم به عنوان منتقد برگزار می‌شود.