هنر و تجربه: در ادامه سلسله برنامه‌های ویژه دفاع مقدس گروه هنر و تجربه ، روز چهارشنبه اول مهر فیلم «کیمیا» ساخته احمدرضا درویش در خانه هنرمندان به نمایش درمی‌آید.

نمایش فیلم کیمیا ساخته احمدرضا درویش از ساعت ۱۸ در خانه هنرمندان آغاز می‌شود و سپس جلسه نقد و بررسی این فیلم با حضور احمدرضا درویش( کارگردان )، هارون یشایایی( تهیه‌کننده)، شاهین امین و کیوان کثیریان از ساعت ۱۹:۳۰ برگزار می‌شود. حضور در این برنامه برای کلیه علاقه‌مندان آزاد است.

کیمیا چهارمین ساخته احمدرضا درویش از خرمشهر در آستانه اشغال آغاز می‌شود. رضا (با بازی خسرو شکیبایی) مردی خرمشهری است که همسرش باردار است و باید هرچه سریع‌تر او را به بیمارستان برساند. زیر آتش شدید دشمن همسرش را به بیمارستان می‌رساند اما خودش اسیر می‌شود. همسر رضا زیر عمل جراحی جانش را از دست می‌دهد و شکوه (با بازی بیتا فرهی) نوزاد را نجات می‌دهد و به مشهد می‌برد. سال‌ها بعد رضا از اسارت بازگشته و دنبال پیدا کردن تنها دخترش به مشهد می‌رود. دختر او با نام کیمیا در مشهد و با شکوه و برادرش (با بازی رضا کیانیان) زندگی می‌کند.

ویژه برنامه گروه هنر و تجربه با همکاری سینماتک خانه هنرمندان برای هفته دفاع مقدس در روزهای آینده با نمایش و نقد و بررسی «فیلم‌های کوتاه دفاع مقدس» پنج‌شنبه دوم مهرماه، «سفر به چزابه» جمعه سوم مهرماه، «در کوچه‌های عشق» شنبه چهارم مهر و «مدار صفر درجه» و «ملف گند» یکشنبه پنجم مهر ادامه پیدا می‌کند.

برچسب‌ها: