هنر و تجربه: فیلم «یک شهروند کاملا معمولی» سومین ساخته مجید برزگر در بخش مسابقه اصلی پنجاه و یکمین دوره جشنواره فیلم شیکاگو پذیرفته شد.

این فیلم که زمستان سال گذشته فیلمبرداری‌اش در تهران انجام شد، برای انجام مراحل پس از تولید به پراگ رفت و در ‌‌نهایت در اوایل تابستان امسال آماده نمایش شد و حالا در اولین نمایش جهانی خود در جشنواره شیکاگو باید با فیلم‌های شاخص جهانی چون «مادرمن» ساخته نانی مورتی،«دیپان» ژاک اودیار برنده نخل طلای کن، «۴۵ سال» به کارگردانی آندرو هایگ بهترین فیلم جشنواره کارلووی واری، «کارول» تاد هینس، «جوانی» پائولو سورنتینو، «یک» نائومی کاواسه، «گورستان شکوه و جلال» آپیچاتپونگ ویراستاکول رقابت کند.

جشنواره فیلم شیکاگو که قدیمی‌ترین و از معتبر‌ترین جشنواره‌های امریکای شمالی است از سال ۱۹۶۵برگزار می‌شود. امسال ١٧ فیلم برای دریافت جایزه بزرگ جشنواره یعنی «هوگوی طلایی» با هم رقابت می‌کنند.

«یک شهروند کاملا معمولی» به تهیه‌کنندگی مجید مدرسی و سعید آرمند و به نویسندگی مشترک جعفر پناهی و مجید برزگر ساخته شده و داستان پیرمردی ۸۳ ساله که کارمند بازنشسته اداره‌ پست  است را روایت می‌کند که در شهرکی قدیمی در تهران زندگی می‌کند. او پس از مرگ همسرش تنها زندگی می‌کند. تنها پسر این پیرمرد که خارج از ایران است تصمیم دارد او را برای دیدار و مداوا به کانادا دعوت کند. مقدمات این سفر، زندگی آرام و معمولی او را کمی به هم می‌‌ریزد.

جشنواره بین المللی فیلم شیکاگو از ۱۵ تا ۲۹ اکتبر (۲۳ مهر تا ۷ آبان) در آمریکا برگزار می‌شود.