هنروتجربه – سوگند نیازمند: همزمان با روز ملی سینما (۲۱ شهریور ۱۳۹۴)  سایت خبری، تحلیلی «سینماسینما» به صاحب امتیازی و مدیر مسوولی کیوان کثیریان، منتقد و روزنامه‌نگار سینما آغاز به کار کرد .در مرام‌نامه این سایت آمده است:« آمده ایم تا در بهبود فضای رسانه‌ای سینمای ایران تاثیر مثبتی – هر چند کوچک – بگذاریم و تمام تلاشمان این است که یک رسانه حرفه‌ای و تاثیرگذار در حوزه سینما باشیم. »

کیوان کثیریان در گفت‌گو با سایت هنر و تجربه درباره اهداف سینماسینما و ثبات حضور در یک رسانه سینمایی توضیح داد:« سینماسینما به هیچ نهاد، ارگان و تشکل سینمایی و غیر سینمایی وابسته نیست و از حیث مادی و معنوی به صورت کاملا خصوصی و مستقل اداره می‌شود. اطلاع رسانی سالم ، صحیح  و ارائه  تحلیل و همچنین گفت وگو با اهالی سینما و کارشناسان با هدف کمک به بهبود و اصلاح سینمای ایران درعرصه‌های تولید، اکران و مدیریت از مهم‌ترین اهداف و وظایفی است که برای خودمان تعریف کرده‌ایم . هدف ما هم این است که در این حوزه قدم مثبتی برداریم، شاید به این علت که  این فضای رسانه‌ای سینما به لحاظ تحلیل و اطلاع رسانی کاستی‌های دارد و ما احساس کردیم که با این رسانه می‌توانیم به این فضا کمک کنیم. کمک به چنین فضایی لازمه‌اش این است که صریح، صحیح و دقیق عمل کنیم و در این مسیر ثبات داشته باشیم. وظیفه اجتماعی ما ایجاب می‌کند کشف و بیان حقیقت را سرلوحه کارمان باشد. ما کاری را که به گمانمان صحیح است انجام خواهیم داد. خود را ملزم به مصلحتی جز این سه مصلحت نمی‌دانیم؛ مصالح کلان مملکت، مصلحت سینمای ایران و مصلحت رسانه خودمان. »

او ضمن اینکه مبنای اصلی این سایت را تحلیلی خواند، اضافه کرد:« می‌خواهیم بیشتر از هرچیزی به سمت فضای تحلیلی و انتشار گزارش و یادداشت برویم. در حال حاضر شروع کرده‌ایم تا به یک نقطه و آن چیزی که می‌خواهیم برسیم اما در کنار این فضا که مدنظرمان است به طور قطع به بازتاب‌های خبر در این حوزه هم خواهیم پرداخت. »

در ادامه کثیریان ماندگاری در چنین فضایی را وابسته به داشتن نگاه عمقی‌تری دانست:« به نظر من رسانه‌ای که تحلیل و نگاه داشته باشد باید یک جریان مثبت بسازد نه اینکه به طور صرف تابع سینما باشد. ما به طور حتم قصدمان انعکاس خبرهای این حوزه هست اما دلمان می‌خواهد رویکرد تحلیلی پررنگ‌تری داشته باشیم، به نظر من لازمه ماندگاری در این فضا این است که به پدیده خبر نگاه عمقی بیشتری داشته باشیم تا خود سینماگر هم از این رسانه استفاده کند. معتقدیم نقد جدی و موشکافانه که یقینا عاری از توهین و سرشار از استدلال و منطق است، می‌تواند کمک حال سینما و سینماگران باشد و اطمینان داریم سینماگران و مسوولان خردمند هرگز از نقد جدی و منطقی – حتی اگر منفی قلمداد شود- نخواهند هراسید و نخواهند رنجید.  همانقدر که سینما کاریست جدی، کار رسانه‌ای هم همین‌طور است و اگر جدیت آن بیشتر نباشد کمتر هم نیست. »

او در انتها مخاطبان این سایت را علاقه‌مندان جدی سینما معرفی کرد:« سعی کرده‌ایم علاقه‌مندان جدی سینما، هنرمندان و سینماگران مخاطبان اصلی ما باشند. در حوزه سینما نمی‌توان منکر حضور چهره‌ها شد، زیرا سینما یک صنعت است و بازیگران ویترین این صنعت هستند. یکی از مسائلی که باعث جذب مخاطب می‌شود به طور حتم توجه به بازیگران است، اما قطعا سعی ما این است که به سمت بی‌ارزش بودن و اصطلاحا زرد شدن پیش نرویم حتی به قیمت جذب مخاطب بیش‌تر.

کثیریان هم‌چنین درباره پیش‌بینی خود از میزان موفقیت سینماسینما به خبرنگار هنر تجربه گفت: «به نظرم کمی برای قضاوت  زود است . شاید یک ماه آینده بهتر بشود قضاوت کرد. در هر صورت ما آمده‌ایم تا بمانیم. به رسانه‌های مشابه خودمان احترام می‌گذاریم و تلاش‌های آنان را ارج می‌گذاریم. براین باوریم که نه ما جای آنها را تنگ خواهیم کرد و نه آن‌ها جای ما را. به همین خاطر از تعامل و هم‌کاری صمیمانه با آنان استقبال می‌کنیم ،ولی طبعا از هیچ کوششی برای ارتقای سایت خودمان و بهتر شدن هرروزه سینماسینما فروگذار نخواهیم کرد. سینماسینما به تمام سینماگران و همکاران رسانه‌ای ادای احترام می‌کند و امیدوار است هم‌کاری و هم‌یاری آن‌ها را به همراه داشته باشد. »