هنروتجربه: امروز (۴ مهر ۱۳۹۴) به دنبال فاجعه منا و کشته و مجروح شدن جمع کثیری از هموطنانمان، در صفحات فرهنگ و هنر مطبوعات کشور واکنش‌ها و ابراز همدردی سینماگران با بازماندگان این فاجعه منتشر شده است. گروه هنر و تجربه نیز به نوبه خودش رخ دادن این فاجعه انسانی را به بازماندگان تسلیت می‌گوید. در ادامه به خبرهای مرتبط سینمای هنر و تجربه در مطبوعات کشور می‌پردازیم:

روزنامه بانی‌فیلم خبر اعلام نامزد‌های بخش آنونس، تیزر و پوستر جشنواره فیلم‌های ویدئویی «یاس» را منتشر کرده است. فیلم «پریدن از ارتفاع کم» به کارگردانی حامد رجبی که به این جشنواره راه یافته است در بخش طراحی پوستر برای مجید برزگر نامزد شده است.

روزنامه وطن امروز نیز یادداشتی به قلم مرتضی اسماعیل‌دوست بر فیلم «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» منتشر کرده است. در این یادداشت آمده است:« فیلم اول شهرام مکری به طور آشکارا نشانه‌هایی از سینما پست مدرن را در خود دارد و از این حیث می‌تواند نمونه‌ای قابل ذکر از این نوع سینما برای آثار داخلی به شمار آید. در کالبد شکافی سینمای پست مدرن باید رجوعی به نگره‌های متمایز جهانی تکثرگرا در دهه پایانی قرن بیستم داشت، آنجا که انسان چنان به پدیده‌ها با دیده تردید فلسفی نگریست که عصر لایتناهی اندیشه‌ورزی شکل گرفت و هنرمند به مثابه اندیشه‌ورز دوران‌ها بر این جریان تاویل‌های تازه‌ای را به طراحی رساند. »

روزنامه هفت‌صبح به برنده‌ها و بازنده‌های تابستان امسال در سینماها پرداخته است. در فهرست برنده‌ها نام فیلم «یحیی سکوت نکرد» کاوه ابراهیم‌پور به چشم می‌خورد. در توضیح این فیلم آمده است:« این فیلم غافلگیری جشنواره فیلم فجر سال گذشته بود. در نگاه اول نمونه این دست فیلم‌ها در سینمای خودمان هم قابل ارجاع است اما ابراهیم‌پور برای ایجاد تفاوت ابتدای داستانش را با قدرت تعریف کرد. » اما در فهرست بازنده‌ها نام گروه هنر و تجربه، نرگس آبیار و هومن سیدی وجود دارد.

همچنین روزنامه‌های آفتاب یزد، بانی‌فیلم، مردم سالاری، اعتماد و… به بازتاب‌ صحبت‌های احمدرضا درویش در جلسه نقدوبررسی فیلم «کیمیا» در اکران ویژه هنر و تجربه پرداخته است.