هنر و تجربه: انیمیشن کوتاه «خانوم گل میخکی» ساخته سارا طبیب زاده به بخش مسابقه چهارمین جشنواره  چشم‌اندازهای کوتاه «Visioni Corte» ایتالیا راه یافت.

این جشنواره  که توسط بنیاد فرهنگی رویای اولیسه برگزار می‌شود، در چندین بخش ازجمله داستانی ملی، بین‌الملل، مستند، انیمیشن و موزیک ویدئو فیلم‌هایی را از سرتاسر جهان به نمایش می‌گذارد که در این دوره انیمیشن خانوم گل میخکی در بخش انیمیشن به جمع نامزدهای نهایی راه یافت. در دوره پیشین این جشنواره ۷۰ فیلم کوتاه از ۲۱ کشور به نمایش گذاشته شده بودند.

چهارمین دوره این جشنواره از  ۱۴ تا ۱۸ مهرماه در مینتورنوی ایتالیا برگزار می‌شود.

انیمیشن کوتاه «خانوم گل‌میخکی» به کارگردانی سارا طبیب‌زاده از اواخر اسفندماه سال گذشته در گروه هنر و تجربه اکران شد. این فیلم پایان‌نامه کارشناسی ارشد طبیب‌زاده و درعین حال اولین ساخته اوست.

سارا طبیب‌زاده در گفت‌وگو با سایت هنر و تجربه درباره قصه و ایده اولیه انیمیشن خود چنین توضیح می‌دهد: «قصه براساس یک داستان خیلی خیلی واقعی است، حتی شاید یک لایه واقعی‌تر از زندگی خود من. مرجع تمام اتفاقاتی که در فیلم می‌بینیم، زندگی خود من است. شروع داستان از ۱۷ سالگی‌ام بوده و حدود ۱۰سال این قصه با من حمل شده است. نمی‌دانستم یک‌روز قرار است آن را به صورت انیمیشن در بیاورم. با ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته انیمیشن تصمیم گرفتم ،قصه زندگی‌ام را به تصویر بکشم.»

برچسب‌ها: