هنروتجربه: مطابق معمول امروز ۵ مهر ۱۳۹۴  بخشی از اخبار و مطالب خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها به فیلم‌های گروه هنر و تجربه اختصاص داشت .برخی از این خبرهای مرتبط  از این قرار هستند .

روزنامه قدس و خبرگزاری فارس گفت‌وگویی با روح‌الله سهرابی، کارگردان فیلم «خاکستر و برف» داشته‌اند. در این مصاحبه سهرابی درباره کیفیت اکران این اثر گفت:« طبیعی است که خیلی از نحوه اکران راضی نباشم، به این دلیل که ظرفیت اکران در سینمای سرگروه قابل مقایسه با مدل‌های دیگر اکران نیست اما امیدوارم از ظرفیت رسانه‌ای این گروه بتوان استفاده کرد.» وی درباره دلایل این موضوع ادامه داد:« بنا بر عادتی که خیلی‌هایمان داریم سعی می‌کنیم تمکین کنیم تا همین فرصت را هم از دست ندهیم، ولی خود من هم در این فضا هستم و بارها در مصاحبه‌ها اعلام کرده‌ام که مادامی که تکلیف متولی سینمای دفاع مقدس – نه اسماً– معلوم نباشد این مشکل هست. نیاز است مجموعه‌ای مثل انجمن در صدور پروانه ساخت و پروانه نمایش و مدیریت اکران حداقل فیلم‌های دفاع مقدس و انقلاب نقش تاثیرگذاری داشته باشد، اما متاسفانه انجمن از این چرخه دور هست و از این نوع ورودها و رای‌ها محروم است. متوجه نمی‌شوم که چه جریانی پشت فیلمی هست که سه هفته از اتمام تولید آن گذشته و اکران می‌شود و بعضی از سخیف‌ترین لحظه‌های سینمایی را در آن می‌بینیم! باید گفت هیچ فکری وجود ندارد. »

همچنین روزنامه‌های صبا و هنرمند خبری مبنی بر ساخت فیلمی به نام «حرفه:مستندساز» منتشر کرده‌اند. «شنیده‌ها حاکی از این است عماد خدابخش کارگردان این مجموعه گفت:« درباره مستندسازانی است که آثارشان در جشنواره فیلم فجر سال گذشته حضور داشته است. البته همه مستندسازان بزرگ و شناخته‌شده‌ای نیستند و برخی فیلم اولشان را در جشنواره شرکت داده بودند. » «حرفه:مستندساز» قصد دارد تفاوت کار مستندسازان، نوع جهان‌بینی و نگاه آن‌ها را به سینمای مستند به نمایش بگذارد.

روزنامه آفتاب یزد به بهانه اکران فیلم «در کوچه‌های عشق» با خسرو سینایی به گفت‌وگو نشسته است. سینایی درباره اکران فیلم خودش می‌گوید:« خوشحالم که این فیلم در گروه سینمایی هنر و تجربه بعد از این همه سال نمایش داده می‌شود. این فیلم در سال ۱۹۹۱ در بخش نگاه ویژه جشنواره فیلم کن نمایش داده شد و در آن زمان هم به دلیل ساختار متفاوتش در جشنواره مورد توجه قرار گرفت. در واقع آن سال‌ها تلاش کردم این فیلم را بر اساس تکنیک مستند بسازم. »

روزنامه‌های صبا، سینما و همشهری به خبر اکران فیلم «داره صبح می‌شه» به کارگردانی یلدا جبلی در گروه هنر و تجربه اشاره کرده‌اند.