هنر و تجربه: فیلم مستند «من می‌خوام شاه بشم» به کارگردانی مهدی گنجی جایزه ویژه هیات داوران پانزدهمین جشنواره مستند فلاهرتیانا روسیه را دریافت کرد.

دواین جانسون کارگردان آمریکایی،لئونارد رتل‌هلمریش فیلم‌بردار و کارگردان هلندی، باربارا وورم منتقد روسیه‌ای، الکسی فدورچنکو تهیه‌کننده و ناتالی شوستینا مدیر جشنواره مردم‌شناسی مدرن روسیه جزء هیات داوری این جشنواره مستند بوده‌اند که فیلم‌ها را قضاوت کرده‌اند. گفتنی است جایزه اصلی این جشنواره به مستند لهستانی «ملکه سکوت» ساخته آنیشکا زویفکا رسید.

مستند ۷۰ دقیقه‌ای «من می‌خوام شاه بشم» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و درباره‌ عباس برزگر یکی از اهالی روستایی نزدیک شیراز است که سال‌هاست با کمک خانواده‌اش از توریست‌های خارجی پذیرایی می‌کند و آن‌ها را به دیدن عشایر می‌برد؛ اما او رویای تاسیس یک قبیله را در سر دارد. این فیلم همچنین در سال گذشته نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه فیلم‌های مستند جشنواره معتبر ایدفا در هلند بود و مهدی گنجی سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی فیلم مستند را در سی و سومین دوره جشنواره فجر نیز بدست آورده است. «من می‌خوام شاه بشم» از ۲ مرداد در سینماهای هنر و تجربه به اکران درآمده است.

پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند فلاهرتیانا طی روزهای ۲۷ شهریور تا ۳ مهرماه در شهر پرم روسیه برگزار شد. سال قبل نیز مستند «راننده و روباه» ساخته آرش لاهوتی در این جشنواره حضور داشت و پوستر رسمی جشنواره نیز با الهام از این فیلم طراحی شده بود.