هنروتجربه: شماره هجدهم از ماه‌نامه هنر و تجربه منتشر شد. این ماه‌نامه که در سینماهای گروه هنر و تجربه به صورت رایگان توزیع می‌شود، در ۱۳۶ صفحه منتشر شده است و به نقد فیلم‌های اکران شده در گروه هنر و تجربه، مصاحبه با کارگردان‌های این فیلم‌ها و گزارش‌های مختلفی از جلسات نقد و بررسی، آیین دیدار با عوامل فیلم‌ها و مسائل مربوط به این گروه سینمایی می‌پردازد.

این شماره با یادداشت کوتاهی از خسرو سینایی آغاز می‌شود. یادداشتی با این شروع: «نگران نباشید هیچ‌کس دچار خسارتی نمی‌شود. سینما جز یک ابزار نیست که در اختیار ذهن یک فیلم‌ساز قرار می‌گیرد…».
در ادامه به روال شماره‌های قبل گزارش‌هایی از جلسات نقد و بررسی فیلم‌ها در تهران و مشهد و اصفهان و همچنین جلسات آیین دیدار با عوامل فیلم ارائه شده است. همچنین گزارشی تصویری از مراسم سالگرد آغاز به کار گروه سینمایی هنر و تجربه نیز در این شماره از ماه‌نامه دیده می‌شود.

«دیده‌بان» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا فیلم کلاسیک ایرانی این دوره از اکران هنروتجربه است. محمد بهشتی در یادداشتی پیرامون این فیلم با تیتر «سازنده دیدهبان سرباز واقعی بود» تجربه حضور در جنگ را یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت این فیلم برمی‌شمارد. احمد طالبی‌نژاد، خسرو دهقان، عزیزالله حاجی مشهدی، محسن بیگ‌آقا و شاهپرو عظیمی از منتقدانی هستند که نقدها و یادداشت‌هایی پیرامون این فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا نوشته‌اند.

«روغن مار» آخرین ساخته علیرضا داودنژاد مهم‌ترین فیلم این دوره از اکران هنروتجربه است. ماه‌نامه هنروتجربه با یک گفت‌وگو و چند نقد به این فیلم پرداخته است. گفت‌وگو را سحر عصرآزاد با کارگردان انجام داده است و احمد طالبی‌نژاد، یاشار نورایی، نیوشا صدر و علیرضا نراقی نقد نوشته‌اند. کیومرث پوراحمد فیلم‌ساز هم‌نسل داودنژاد یادداشتی با عنوان «این همه زندگی واقعی در یک فیلم» نوشته است. پوراحمد تجربه جدید داودنژاد را مثبت ارزیابی می‌کند.

گفتگوی زهرا مشتاق با یلدا جبلی کارگردان «داره صبح می‌شه»، علی اصغر کشانی با روح‌الله سهرابی کارگردان «خاکستر و برف»، امیرحسین ثنایی با محمود رحمانی سازنده دو مستند «ملف گند» و «مدار صفر درجه» و همین‌طور گفتگوی علی علایی با دانش اقباشاوی کارگردان فیلم «تاج محل» چهار گفتگوی بلند این شماره از ماه‌نامه هستند.

درباره هرکدام از این فیلم‌ها هم نقدهایی نوشته شده است. همایون امامی و پیروز کلانتری در نوشته‌های تقریبا مفصل به فیلم «ملف گند» پرداخته‌اند. محمدرضا مقدسیان درباره «تاج محل»، عباس کریمی عباسی و محمدتقی فهیم درباره «خاکستر و برف» و پوریا ذوالفقاری درباره «داره صبح می‌شه» نوشته‌اند. همچنین نقدهایی درباره فیلم‌های دوره‌های قبل اکران هنر و تجربه مثل «یحیی سکوت نکرد» و «سیصد و شونزده» در این شماره به چاپ رسیده است.

یک گفتگوی مفصل با سفیر سینمادوست کشور ترکیه غافل‌گیری شماره هجدهم ماه‌نامه هنر و تجربه است. رضا هاکان تکین سفیر ترکیه روبروی گلاره محمدی نشسته است و درباره سینمای مستقل و هنری ترکیه، سابقه سینما در این کشور و مناسبات اقتصادی سینمای این کشور صحبت کرده است. در پایان این گفتگو رضا هاکان تکین اظهار امیدواری می‌کند به همکاری گروه هنر و تجربه هفته فیلم‌های ترکیه در سینماهای هنر و تجربه برگزار شود.

سخن آخر یادداشتی است به قلم وحید اسلامی درباره وجه تسمیه نام هنر و تجربه. در روزهای آینده برای استفاده علاقمندانی که در شهرستان‌هایی زندگی می‌کنند که هنوز سالنی مختص به گروه هنر و تجربه ندارند یا در خارج از کشور زندگی می‌کنند، نسخه pdf ماه‌نامه هنر و تجربه روی سایت قرار می‌گیرد.