هنر و تجربه:  آخرین ساخته ام نایت شیامالان کارگردان هندی فیلم معروف «حس ششم»، به نام «ملاقات»، همچون هفته گذشته در رتبه اول فروش فیلم‌های مستقل خارجی باقی ماند.

این فیلم در سومین هفته فروشش در دو هزار و ۹۶۷ سینما، شش میلیون و ۷۵۰ هزار دلار فروخت و مجموع فروش خود را به ۵۲ میلیون دلار رساند. مجموع فروش این فیلم در هر سینما دو هزار و ۲۷۵ دلار بوده است. شیامالان بعد از ساخت دو فیلم پرهزینه استودیویی «آخرین هوا شکن» و «پس از زمین» سراغ ساخت این کمدی – ترسناک ۵ میلیون دلاری رفته است. ملاقات با بازی الیویا دی ژونگ، اد آگزن‌بولد و دیانا دوناگان داستان خانه‌ای را تعریف می‌کند که مادر خانواده متوجه می‌شود که پس از ملاقات دو فرزند کوچکش با مادربزرگشان، اتفاقات عجیبی برایشان رخ می‌دهد.

در رتبه دوم جدول، «مرد کامل» به کارگردانی دیویدام روزنتال قرار دارد که این فیلم هم هفته سوم اکرانش را پشت سر گذاشت و ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار دلار در هزار و ۸۸۹ سالن فروش داشت؛ با متوسط فروش دو هزار و ۵۱۵ دلار در هر سالن. رقم کل فروش این فیلم، ۴۸ میلیون و ۸۷۱ هزار دلار است. مرد کامل با بازی سانا لاتان، مایکل ایالی و موریس چست نات داستان خانواده‌ای را روایت می‌کند که نبود اعتماد در آن، اعضایش را به سمت تصمیمات سختی سوق می‌دهد. بودجه این فیلم ۱۲ میلیون دلار اعلام شده است.

رتبه سوم هم در اختیار درام «اتاق جنگ» به کارگردانی الکس کندریک است. اتاق جنگ در پنجمین هفته اکرانش در هزار و ۹۲۰ سالن، ۴ میلیون و ۲۷۵ هزار دلار فروخت. این فیلم به طور متوسط رقم دو هزار و ۲۲۷ دلار در هر سالن فروش داشته است. با این حساب مجموع فروش اتاق جنگ در پنج هفته به ۵۵ میلیون و ۹۹۹ هزار دلار رسید. این رقم در پنج هفته آن هم برای فیلمی که تنها ۳ میلیون دلار خرج ساخت آن شده است، چشمگیر به نظر می‌رسد. اتاق جنگ با بازیگران آمریکایی آفریقایی‌تبار، داستان زندگی خانواده‌ای را روایت می‌کند که راه‌حل مشکلات خود را در دعا و نیایش جست‌وجو می‌کنند.

رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل به ترتیب در اختیار فیلم‌ ترسناک «جهنم سبز» با سه میلیون و ۴۹۴ هزار دلار فروش، «پیاده روی در جنگل» با یک میلیون و ۹۰ هزار دلار، «وفاداری خطرناک» با یک میلیون و ۲۰ هزار دلار، «مادربزرگ» با ۸۱۴ هزار دلار، «گمشده در هنگ کنگ» با ۵۵۸ هزار دلار ،«اسیر» با ۵۰۵ هزار دلار،  و «۹۰ دقیقه در بهشت» با ۲۹۱ هزار دلار فروش قرار دارند.