هنر و تجربه: بیست و هفتمین نشست پلک تهران با عنوان «سینما- نقد» و با موضوع لارس فون تریه فیلم‌ساز دانمارکی در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری آنا و به‌نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، بیست و هفتمین نشست پلک تهران با عنوان «سینما- نقد» چهارشنبه ۸ مهر ساعت ۱۷:۳۰ در تالار استاد ناصری خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. در این نشست فیلم «اپیدمیک» (Epidemic) به کارگردانی لارس فون‌تریر به روی پرده می‌رود و محمدرضا اصلانی و اردوان تراکمه نیز به نقد و بررسی آن خواهند پرداخت.

اپیدمیک اولین فیلم از سه‌گانه اروپای لاری فون تریه است که در سال ۱۹۸۷ و پیش از آغاز نهضت دگما ۹۵ ساخته شد. لارس فون‌تریر، شاخص‌ترین فیلمساز و نظریه‌پرداز مکتب دگما از کشور دانمارک است که فیلم‌های اولیه‌اش در این مکتب، نقدهایی است- چه در نظریه‌ها و زیبایی‌شناسیِ سینماتوگرافیک، و چه در مباحث ساختار وضعیت بشری- بر جهان مدرن صنعتی. در نشست بیست و هفتم پلک تهران فیلم «اپیدمیک» به نمایش گذاشته می‌شود.

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند چهارشنبه ۸ مهر ساعت ۱۷:۳۰ به تالار استاد ناصری خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند. حضور در این برنامه برای عموم آزاد و رایگان است.

برچسب‌ها: