هنر و تجربه: نماینده سینمای ایتالیا برای حضور در هشتادوهشتمین دوره جوایزسینمایی اسکار معرفی شد. .

شنیده‌ها پیش از این از معرفی فیلم «مادر من» به کارگردانی نانی مورتی، فیلم‌ساز پرآوازه این روزهای سینمای ایتالیا حکایت می‌کرد اما در نهایت فیلم «بد نباش» ساخته  «کلودیو کالیگاری» را  که اخیرا فوت کرده، به عنوان نماینده ایتالیادر بخش بهترین فیلم غیر انگلیسی جوایز اسکار ۲۰۱۶ معرفی شد. داستان این فیلم که چندی پیش به‌صورت ویژه در جشنواره فیلم ونیز به روی پرده رفت، در دهه ۱۹۹۰ در اطراف شهر رم اتفاق می‌افتد و به موضوع مواد مخدر می‌پردازد. این فیلم  پس از نمایش در ونیز در سینماهای ایتالیا اکران عمومی شد اما تاکنون با عملکرد نه چندان موفق تنها ۳۰۰ هزار دلار در طول سه هفته فروخته است.

سینمای ایتالیا که رکوردار کسب جایزه اسکار خارجی محسوب می‌شود، امسال در جشنواره‌های مختلف فیلم‌های مطرحی داشت، نظیر «جوانی» ساخته «پائولو سورنتینو» و «داستان داستان‌ها» به کارگردانی «متئو گارونه»  اما این فیلم‌ها به دلیل انگلیسی زبان بودناز فهرست نامزدهای معرفی به اسکار حذف شدند.

تاکنون ۷۱ کشور فیلم‌های خود را برای جوایز اسکار ۲۰۱۶ به آکادمی معرفی کرده‌اند، در حالی که آخرین مهلت ارسال و معرفی آثار برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی هشتادوهشتمین دوره جوایز اسکار نیز روز اول اکتبر (نهم مهرماه) تعیین شده است.

برچسب‌ها: