هنروتجربه: امروز (۸ مهر ۱۳۹۴) در روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها، خبرهایی مربوط سینمای هنر و تجربه منتشر شده است که در زیر از نظرتان می‌گذرد.

خبرگزاری‌های ایسنا، مهر و… به خبر اکران فیلم «ایران سرای من است» به کارگردانی پرویز کیمیاوی و تهیه‌کنندگی زنده‌یاد محمدرضا سرهنگی پس از ۱۷ سال در گروه هنر و تجربه پرداخته‌اند.

روزنامه امتیاز به خبر حضور بین‌المللی فیلم «دریا و ماهی پرنده» به کارگردانی مهرداد غفارزاده اشاره کرده است. این فیلم که پیش از این در جشنواره مسکو جایزه ویژه منتقدان را کسب کرد، این بار قرار است در جشنواره بوسان نمایش داده شود و در جشنواره فیلم کودک شارجه نیز شرکت کند. دریا و ماهی پرنده در سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در بخش هنروتجربه به نمایش درآمد.

همچنین در قسمتی دیگر از روزنامه امتیاز، گفت‌وگویی کوتاه با علیرضا داودنژاد حول محور سینمای تجربی منتشر شده است، در این مصاحبه آمده:« فیلم‌های حاضر در گروه سینمایی هنروتجربه با نسل جوان سر و کار دارد و رونق این جریان سینمایی بر سینمای حرفه‌ای نیز تاثیر مثبت خواهد گذاشت. من به عنوان فیلم‌سازی که سال‌ها در سینمای ایران کار کرده‌ام، سینمای حرفه‌ای را جدا از سینمای تجربی نمی‌دانم و معتقدم این دو مکمل یکدیگر هستند. »

روزنامه صبا خبر به نمایش درآمدن مستند «راننده و روباه» به کارگردانی آرش لاهوتی در برنامه «داکونایت» آمریکا را منتشر کرده است. این کار به همت احمد کیارستمی در شهرهای نیویورک، سانتامونیکا، واشنگتن و همینطور تور تورنتو کانادا برگزار شده است. هدف از برگزاری این برنامه، ایجاد تبادل فرهنگی فراهم آوردن بستری مناسب برای شناخت هرچه بهتر جامعه ایرانی از طریق مستندهای شاخص ایرانی عنوان شده است.

روزنامه کاروکارگر نیز خبر اکران فیلم «تاج محل» به کارگردانی دانش اقباشاوی از امروز در سالن سینما مهر آبادان را منتشر کرده است.روزنامه جوان نیز به بازتاب برگزاری جلسه نقد و بررسی فیلم «خاکستر و برف» به کارگردانی روح‌الله سهرابی در مشهد پرداخته است.همچنین روزنامه‌های صبا و هنرمند و خبرگزاری‌ها به خبر اکران فیلم «داره صبح می‌شه» به کارگردانی یلدا جبلی و بازتاب‌های مراسم آیین دیدار آن پرداخته‌اند.