هنر و تجربه: جشنواره فیلم پوسان امسال از ۱۰ کارگردان جهان خواسته است فیلمی درباره تاریخ سینما در کشور خود بسازند. از ایران نیز ابوالفضل جلیلی برای ساخت این فیلم انتخاب شده‌است.

ابوالفضل جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا؛ با اعلام این مطلب افزود:« به سفارش جشنواره فیلم پوسان و تهیه‌کنندگی این جشنواره؛ فیلمی را درباره تاریخ سینمای ایران از زمان ورود تا امروز ساخته‌ام. این فیلم به نام «سبز سفید سرخ» به مدت زمان ۵۴ دقیقه در قالب روایتی مستند- داستانی وضعیت و تاریخ سینمای ایران را بازگو می‌کند و در آن مهیا دهقانی و فردین شاه حسینی به عنوان بازیگر حضور دارند.»
جلیلی که قرار است امشب به کشور کره جنوبی برای شرکت در جشنواره پوسان سفر کند؛ افزود: «در ساخت این فیلم مدیریت فیلم‌خانه ملی ایران و سرکار خانم طاهری، آرش امینی مدیر بخش بین‌الملل سازمان سینمایی، موزه سینما و مدیریت راه آهن شمال کمک زیادی کردند و از همه آن‌ها بسیار متشکرم. فیلم‌خانه ملی بسیاری از فیلم‌های که از آرشیو سینمای ایران مورد نیاز بود را به‌صورت دیجیتال و با کیفیت خوب در اختیار ما گذاشت.»
در این فیلم مهدی ایل‌بیگی به عنوان فیلم‌بردار، مصطفی فاضلی به عنوان صدابردار، مریم اشرفی به عنوان مدیر تولید، علی اصغر صائبی به عنوان تدوینگر و میلاد جلیلی، کاوه ابراهیمی و رقیه مستعلی به عنوان دستیار کارگردان با جلیلی همکاری داشته‌اند.