هنر و تجربه: «یک روز در هند» نام فیلمی است که قرار است  ریدلی اسکات، با همکاری شرکت گوگل بسازد و در آن یک روز از زندگی مردم هند را به تصویر بکشد. اما نکته اینجاست که خود اسکات پشت دوربین نیست و فیلم‌سازان تازه کار هند در ساخت آن دخیل‌ هستند.

در واقع قرار است در این پروژه، فیلم‌سازان جوان هندی و آن‌هایی که توانایی کار با یک دوربین ساده را دارند، روز دهم اکتبر ۲۰۱۵ اتفاقات ساده یک روز از زندگی‌شان را ضبط کرده و روی وب‌سایتی که گوگل راه اندازی کرده آپلود کنند. این فیلم به اولین مستند بلندی تبدیل می‌شود که توسط مردم در یک روز در هند فیلم‌برداری شده است. کارگردانانی که تصاویرشان به فیلم اصلی راه پیدا کند، نامشان در تیتراژ به عنوان کارگردانان همراه در کنار ریدلی اسکات خواهد آمد؛ فیلمی که قرار است سال ۲۰۱۶ اکران شود.

اسکات در این مورد می‌گوید:«یک روز در هند، فرصتی استثنایی در اختیار هر کسی در هند قرار می‌دهد تا دوربینی تهیه کند و چیزی ضبط کند. مهم نیست که کاری شخصی یا کوچک از آب دربیاید؛ همین که بتوانند یک روز از زندگی خود را به تصویر بکشند کاری جادویی از آب درمی‌آید. این پروژه برای من شخصی است از آن جهت که به نظرم فیلم ساختن راهی عالی برای نشان دادن کشور هند با همه شگفتی‌هایش است. امیدوارم فیلمی صادق، مفرح و جالب از آب دربیاید». اسکات تهیه کنندگی این اثر را نیز خودش به عهده دارد. ریشی مهتا و آنوراگ کاشیاپ دو کارگردان هندی هستند که اسکات را در امر ساخت «یک روز در هند» یاری می‌کنند.