هنر و تجربه: جی سی چندور، خالق فیلم‌های «همه چیز از دست رفته است»، «تقاضای کمک» و «خشن‌ترین سال» با همکاری کاترین بیگلو، «مرز سه گانه» را جلوی دوربین می‌برد.

پیش از این قرار بود، کاترین بیگلو، اولین کارگردان زن برنده اسکار، در همکاری مجدد با بوآل که هر دو سابقه یک همکاری موفق در «محفظه رنج» را داشتند، فیلم‌نامه «مرز سه گانه» را در سال ۲۰۱۰ به فیلم تبدیل کنند، اما سرگرم پروژه «سی دقیقه نیمه شب» شدند و ساخت «مرز سه گانه» با کارگردانی بیگلو منتفی شد. حالا با نهایی شدن پروژه، این دو در کسوت تهیه کننده این فیلم را به سرانجام خواهند رساند. فیلم‌نامه مرز سه گانه را مارک بوآل نوشته است.

عبارت مرز سه گانه، اصطلاحا به مرز مشترک سه کشور آرژانتین، برزیل و پاراگوئه گفته می‌شود؛ محلی که تقاطع دو رودخانه ایگازوئا و پاراناست و به همین دلیل نظارت بر آن مشکل است و جرایم سازمان یافته در آنجا نقش عمده‌ای دارد. به نظر می‌رسد که مرز سه گانه قرار است تا در همین منطقه فیلم‌برداری شود.

چندور به خاطر نویسندگی «تقاضای کمک» سابقه نامزدی اسکار را دارد و «خشن‌ترین سال» نیز از امیدهای فصل جوایز امسال به حساب می‌آید. ژانویه ۲۰۱۶ زمان شروع فیلم‌برداری مرز سه گانه اعلام شده است و برای ایفای نقش‌های اصلی آن، با تام هنکس و ویل اسمیت مذاکره کرده‌اند.