هنروتجربه:احمدرضا درویش در گفت‌وگو با سایت هنر و تجربه تاکید کرد هرجایی که اقدام به مرور داشته‌های سینما بکند، جایی تحسین‌برانگیز است و به نظر من حرکت خوبی‌ست.

درویش که چهارمین ساخته او  «کیمیا»  به مناسبت هفته دفاع مقدس چند نمایش در سینماهای گروه هنر و تجربه در تهران و مشهد و اصفهان داشت، درباره نقش و تاثیر گروه هنر و تجربه توضیح داد:« هرجایی که اقدام به مرور داشته‌های سینما بکند و به انتقال تجربه‌های دیروز و امروز سینما بپردازد، جایی تحسین‌برانگیز است و به نظر من حرکت خوبی‌ست. اما درباره نمایش فیلم‌های این گروه باید بگویم در آن ابعاد ناشناخته و استعداد‌هایی وجود دارند که توسط همین گروه هنر و تجربه کشف و اثبات شده‌اند. »

درویش در ادامه صحبت‌هایش درباره تفاوت هنر و تجربه با سینمای حرفه‌ای اضافه کرد:« به نظر من چرخه اکران در سینمای ایران ملی است و باید توجه کرد گروه هنر و تجربه قرار نیست جای سینمای حرفه‌ای را بگیرد زیرا مولفه‌های آن‌ها به طور کلی با هم متفاوت است. به همین علت نه سینمای حرفه‌ای باید هنر و تجربه را رقیب خود بداند و نه هنر و تجربه سینمای حرفه‌ای را، زیرا هردوی آن‌ها برای این‌که سینمای ایران در جایگاه حرفه‌ای قرار بگیرد، تلاش می‌کنند. »

کارگردان فیلم «رستاخیز» درباره اعتراض برخی به حضور گروه هنر و تجربه و لزوم پیشرفت آن هم گفت:« اعتراض برخی از سینماگران به این گروه برمی‌گردد به این‌که کلیت سینما ایران فقیر است و رفع این فقر به عملکرد هنر و تجربه بستگی دارد و این که این گروه رفته رفته بتواند خودش را پبدا کند. کسانی که به دنبال نمایش حرفه‌ای هستند و شرکت توزیع و پخش دارند باید بدانند، این گروه با قوام و ثابت قدمی بیشتر، می‌تواند روزبه‌روز پیشرفت هم بکند و خودش را در این سینما تثبیت کند. »