هنر و تجربه: آلکساندر پین فیلم‌ساز برنده اسکار آمریکایی فیلم بعدی‌اش به نام «کوچک سازی» را با بازی مت دیمون و ریس ویترسپون می‌سازد.

کوچک سازی داستان یک مرد اهل اوماهای نبراسکا را روایت می‌کند که به یک گروه عجیب می‌پیوندد؛ گروهی که تحت یک عملی قرار می‌گیرند و اندازه بدنشان بسیار کوچک می‌شود. این مرد پس از طی کردن پروسه کوچک سازی، به یکی از چندین اجتماع آدم‌های کوچک این چنینی که در سراسر دنیا پخش شده‌اند نقل مکان می‌کند.

این فیلم همچون دو اثر دیگر پین از جمله درام سیاه و سفید «نبراسکا» و «انتخابات» با همکاری کمپانی پارامونت ساخته و پخش خواهد شد. برد گری مدیر پارامونت در مورد فیلم جدید خالق «نوادگان» می‌گوید: «آلکساندر یک بار دیگر داستانی اریژینال و بکر را برای مخاطبان به هدیه می‌آورد؛ داستانی که قدرت فوق العاده او در داستانگویی را به رخ می‌کشد. خیلی هیجان داریم که دوباره می‌خواهیم با او کار کنیم.»

پین خودش تهیه کننده کار نیز هست  و طبق گفته او بهار سال ۲۰۱۶ فیلم‌برداری «کوچک سازی» شروع می‌شود. اواخر سال ۲۰۱۷ هم زمان اکران این فیلم در نظر گرفته شده‌است. آخرین فیلم این کارگردان، «نبراسکا» تولید ۲۰۱۳ بود که شش نامزدی اسکار را برای او به ارمغان آورد. پین همچنین برنامه ساخت فیلم دیگری به نام «از سپتیلیون تا یک» (واژه سپتیلیون به معنای عددی بسیار بزگ و برابر با ۱۰ به توان ۲۴ است) را دارد که بر اساس زندگی واقعی «جوآن گینتر» که ۴ بار در مسابقه بخت آزمایی در آمریکا برنده شد و جمعاً ۲۰ میلیون دلار به او رسیده است.