هنر و تجربه: با پیشنهاد کمیته جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران، کیوان کثیریان به عنوان دبیر نهمین جشن بزرگ منتقدان برگزیده شد.

 نهمین جشن منتقدان مهرماه سال جاری برگزار می‌شود و معرفی برگزیدگان آکادمی انجمن در سی و سومین جشنواره فیلم فجر و اهدای جوایز به آن‌ها از جمله برنامه‌های این جشن است.در نهمین جشن منتقدان از یک یا دو منتقد و هنرمند تجلیل و قدردانی خواهد شد. همچنین برگزیدگان هشتمین جشنواره سینماحقیقت که از سوی داوران انجمن منتقدان انتخاب شده‌اند در این جشن معرفی می‌شوند.کیوان کثیریان هم‌اکنون رییس شورای مرکزی انجمن است، دبیری دوره های چهارم و پنجم جشن منتقدان را بر عهده داشته و عضو شورای برگزاری ۸ دوره پیشین این جشن نیز بوده است.

هشتمین جشن منتقدان مرداد ماه ۹۳ با حضور چشمگیر اهالی سینما و چهره‌های پیشکسوت و جوان در تالار ایوان شمس برگزار شد. در این مراسم که با حضور گسترده نامزدهای اعلام شده در هر رشته همراه بود از ایرج صابری به عنوان منتقد و علیرضا داودنژاد به عنوان هنرمند تجلیل به عمل آمد.

محمد خزاعی (دوره دوم)، زهرا مشتاق (دوره سوم)، کیوان کثیریان (دوره های چهارم و پنجم)، علی علایی (دوره های ششم و هفتم) و جواد طوسی (دوره هشتم) دبیران جشن های پیشین انجمن منتقدان بودند.

برچسب‌ها: