هنروتجربه: پایان تابستان مصادف است با سالگرد آغاز رسمی فعالیت‌های گروه هنر و تجربه. در واقع حرف‌ها و جلسات و برنامه ریزی‌ها و حکم‌ها روز ۱۲ مهر به بار نشست و با برگزاری آیین افتتاحیه‌ای در موزه سینما، این گروه سینمایی رسما فعالیت خود را با حضور اهل فرهنگ و هنر این مرزوبوم جشن گرفت. این روزها در آستانه یک ساله شدن تشکیل گروه هنر و تجربه بی‌مناسبت ندیدیم، مروری بر وقایع و رخدادهایی که طی این مدت بر هنر و تجربه و اهالی آن گذشته داشته‌باشیم. البته لازم به یادآوری است، در آستانه بهار و نو شدن سال ودقیق‌تر در تاریخ ۲۴ فروردین، گزارشی از وقایع گروه هنر و تجربه در سال ۱۳۹۳ از نظرتان گذشت و گزارش پیش رو ادامه آن محسوب می‌شود. رویدادهای هنر و تجربه را از اواسط فروردین تا اواسط مهرماه مرور می‌کنیم.

←۱۹ فروردین
برگزاری ۲۷ آیین دیدار
نمایش فیلم‌های نوروزی گروه هنر و تجربه از ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۳ آغاز شد، اما آیین دیدارها به بعد از تعطیلات نوروزی موکول شد. قرعه اولین آیین دیدار سال ۱۳۹۴ به فیلم «پریدن از ارتفاع کم» به کارگردانی حامد رجبی افتاد که این مراسم ۱۹ فروردین در موزه سینما برگزار شد. طی شش ماهه ابتدایی امسال، ۲۷ آیین دیدار برای فیلم‌های گروه هنر و تجربه در سینماهای فرهنگ و موزه سینما برگزار شده‌است. مراسم‌هایی که در آن چهره‌های مختلف فرهنگی، هنری مسئولین و اهالی رسانه حضور داشتند و اغلب پوستر فیلم‌ها را به یادگار حضور در این مراسم امضا کردند.

«پریدن از ارتفاع کم»( ۱۹ فروردین)، «صحنه‌های خارجی» (۲۲ فروردین)، «مردی که اسب شد»(۲۶ فروردین)، «جایی برای زندگی»( ۲۸ فروردین)، «آتلان»( ۳۰ فروردین)، «روز مبادا» (۲ اردیبهشت)، «دختر، مادر، دختر» (۴ اردیبهشت)، «آثار سیف‌الله صمدیان»( ۱۵ اردیبهشت)،« پنج تا پنج»( ۱۰ خرداد)، «گس»(۱۸ خرداد)، «راننده و روباه» (۲۲ خرداد)، «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر»(۲۴ خرداد)، «فردا»( ۲۵ خرداد) «سیصد و شونزده» (۲۷ خرداد)، «فیلم‌های کوتاه»( ۳۰ خرداد)، «یحیی سکوت نکرد»( ۳ مرداد)،« من می‌خوام شاه بشم» (۸ مرداد) ،«اعترافات ذهن خطرناک من»(۱۰ مرداد)، «اشیا از آنچه در آیینه می‌بینید به شما نزدیک‌ترند»( ۲۲ مرداد) ،«باشو غریبه کوچک »( ۲۶ مرداد)، «روغن مار»(۲۳ شهریور)، «ذوب شدن پادشاه»( ۲۴ شهریور)، «ملف گند»( ۲۶ شهریور)،«خاکستر و برف»( ۲۸ شهریور)،«داره صبح می‌شه»(۶مهر)،«تاج محل»(۱۱ مهر)،«بازم سیب داری»(۱۵ مهر)
ماهنامه‌های هنر و تجربه
ماهنامه هنر و تجربه در شش ماهه اول سال ۱۳۹۴ هم‌چون روال سال گذشته منتشرشد.از فروردین تا مهرماه شش شماره این نشریه منتشر شده است.

←۲۲فروردین
نمایش دانشگاهی «ماهی و گربه»
نمایش‌های متعدد دانشگاهی فیلم «ماهی و گربه» از حدود یک ماه قبل در واشنگتن آغاز شده بود و در هیوستن تگزاس، بوستون و شیکاگو ادامه پیدا کرد و روز ۲۶ آوریل در دانشگاه یو.سی.ال.ای خاتمه یافت.

←۲۴ فروردین
۵۴۴ فیلم متقاضی، ۸۲ فیلم اکران
از اعلام فراخوان گروه هنر و تجربه تا این تاریخ، ۵۴۴ فیلم متقاضی نمایش در این گروه شده‌اند. گروه سینمایی هنر و تجربه در این مدت ۸۲ فیلم را اکران کرده است که شامل ۴۲ فیلم کوتاه در بخش‌های کلاسیک، تجربی و روز، ۱۰ فیلم مستند و ۲۷ فیلم بلند و ۳ فیلم نیمه بلند کلاسیک هستند.از بین ۵۵۴ فیلم ارائه شده نیز ۱۷۳ فیلم بلند سینمایی و ۱۳۰ فیلم مستند و ۲۴۳ فیلم کوتاه هستند. ۸ فیلم انیمیشن نیز برای بررسی و اکران به این گروه فرستاده شده است.از میان ۱۷۳ فیلم سینمایی، ۷۹ فیلم برای نمایش مورد تایید قرار گرفته‌اند، ۹ فیلم در حال بررسی بیشتر هستند و ۸۵ فیلم نیز رد شده‌اند.این آمار در میان فیلم‌های مستند به صورت زیر است؛ نمایش ۷۲ فیلم مورد تایید قرار گرفته است که در نوبت اکران قرار دارند. ۱۵ فیلم در حال بررسی است و درخواست ۴۳ فیلم رد شده است.در میان فیلم‌های کوتاه نیز ۱۲۵ فیلم در نوبت اکران هستند، ۲۱ فیلم در حال بررسی و ۹۷ فیلم مورد قبول نبوده‌اند.از بین ۸ فیلم انیمیشن ارسالی به این گروه سینمایی ۴ فیلم تایید شده‌اند، ۲ فیلم در حال بررسی بیشتر و ۲ فیلم فاقد معیارهای موردنظر برای اکران در سینماهای این گروه تشخیص داده شده‌اند.

کوتاه5    محمد احمدی
«آیین دیدار فیلم‌های کوتاه»                                                                                              «آیین دیدار روز مبادا»

←۲۵ فروردین
پخش تیزر آتلان
تیزر مستند آتلان به کارگردانی معین کریم‌الدینی از تلویزیون پخش شد. اکران فیلم‌ مستند در سینما در سال‌های اخیر چندین بار اتفاق افتاده بود، اما پخش تیزر فیلم‌های مستند با  گروه هنر و تجربه آغاز شده‌است، چنان که پیش از این نیز تیزر فیلم «خاطراتی برای تمام فصول» ساخته مصطفی رزاق کریمی از تلویزیون پخش شد.
برگزاری جلسات نقد و بررسی در تهران
همانند سال گذشته جلسات نقد و بررسی در خانه هنرمندان برگزار شد و اولین جلسه مربوط به فیلم انارهای نارس به کارگردانی مجیدرضا مصطفوی در ۲۵ فروردین بود.
در شش ماهه ابتدایی امسال تاپایان شهریورماه ۲۱ جلسه نقد و بررسی با حضور منتقدان سینما برگزار شد: «انارهای نارس»( ۲۵ فروردین )، «شب،بیرون»(۱ اردیبهشت)، «آثار سیف‌الله صمدیان»( ۱۹ اردیبهشت)، «صحنه‌های خارجی»( ۲۰ اردیبهشت)، «پریدن از ارتفاع کم»( ۲۴ اردیبهشت)،« آتلان»(۳۰ اردیبهشت)،« دختر، مادر، دختر»(۲ خرداد)، «روز مبادا» ( ۹ خرداد)، «پنج تا پنج»( ۳ تیر)، «جایی برای زندگی» (۱۰ تیر)، «سیصد و شونزده»(۲۴ تیر)، «گس» (۳۱ تیر)، «فردا »(۴مرداد)، «یحیی سکوت نکرد» (۱۱مرداد)،« اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» ( ۱۸ مرداد)، «اشیا از آنچه در آیینه می‌بینید به شما نزدیک‌ترند» ( ۷شهریور)، «راننده و روباه» ( ۱۵ شهریور)، «تاریخ سینما»( ۲۱ شهریور)، «من می‌خوام شاه بشم» (۲۲ شهریور)، «دیده‌بان »(۳۰ شهریور)، «آخرین روزهای زمستان» (۳۱ شهریور)

←۳۰ فروردین
اعلام اسامی فیلم‌های هنر و تجربه بخش بین الملل جشنواره فجر
دبیر جشنواره‌ فیلم فجر طی نشستی در موزه سینما فیلم‌های شرکت‌کننده در بخش‌های مختلف بخش بین‌الملل سی‌و سومین جشنواره فیلم فجر را اعلام کرد. بر این اساس دو فیلم «من دیگه گو مارادونا هستم» به کارگردانی بهرام توکلی و «اعترافات ذهن خطرناک من» ساخته هومن سیدی برای نمایش در بخش سینمای هنر و تجربه انتخاب شده‌اند.در این بخش ۱۲ فیلم خارجی نیز به نمایش در می‌آید. بخش بین المللی جشنواره فیلم فجر از پنجم تا دوازدهم اردبیهشت برگزار شد.

←ا اردیبهشت
حضور جهانی فیلم‌های هنر و تجربه در سال ۹۴
از فروردین ۱۳۹۴ تا پایان شهریورماه فیلم‌هایی که در گروه هنر و تجربه اکران شده‌اند، در جشنواره های مختلف بین‌المللی به نمایش در آمدند. اولین خبر از میان اخبار مربوط به حضور جهانی فیلم‌های هنر و تجربه در سال ۹۴،به حضور مستند من می‌خوام شاه بشم در جشنواره پلانت داک لهستان اختصاص داشت. این مستند به کارگردانی مهدی گنجی در بخش مسابقه این جشنواره به نمایش درآمد. اسامی تعددای از فیلم‌هایی که در جشنواره‌های جهانی شرکت کردند به قرار زیر است: پریدن از ارتفاع کم (والنسیا- شانگهای- پیزارو)، من می‌خوام شاه بشم (مونیخ- شفیلد انگلستان – سیلورداکس آمریکا- زوریخ- سانفرانسیسکو،کره جنوبی- مستند فلاهرتیانا)،مردی که اسب شد(استکهلم)، ماهی و گربه( جشنواره آتلانتید،زوریخ)،اعترافات ذهن خطرناک من( مونترال)،آتلان( جشنواره سینمایی آسیا – پاسیفیک،جشنواره تی آرتی،زوریخ )،انارهای نارس(فوکوئوکا)،سی صد و شونزده(صوفیا)،شش قرن و شش سال(سانفرانسیسکو)،مادر، دختر، مادر(دلالسینیا ایتالیا)،روز مبادا(راه ابریشم چین)

←۲ اردیبهشت
سانس فوق العاده برای فیلم‌های هنر و تجربه
با توجه به استقبال تماشاگران از برخی فیلم‌های هنر و تجربه تعدادی از سینماها طی شش ماه ابتدایی سال ۱۳۹۴ سانس‌های فوق العاده‌ای برای این فیلم‌ها برگزار کردند. ماهی و گربه و پرویز از جمله اولین فیلم هایی بودند که در خانه هنرمندان و با بلیت نیم بها سانس فوق العاده آن‌ها برگزار شد.فیلم اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر ساخته شهرام مکری هم که ۸ سال پس از تولید در گروه هنر و تجربه به نمایش در آمد، ۱۸ خرداد در پردیس سینمایی کوروش به سانس فوق‌العاده کشید.اعترافات ذهن خطرناک من هم ۳۱ تیر در پردیس کوروش سانس فوق‌العاده داشت. فیلم‌های یحیی سکوت نکر د و اعترافات ذهن خطرناک من هم هفتم مرداد در خانه هنرمندان سانس فوق‌العاده داشتند.

←۴ اردیبشت
مناظره‌ای برای هنر و تجربه
پنج شنبه چهارم اردیبهشت ساعت ۲۰:۳۰ در برنامه «دو نیم‌ساعت» شبکه خبر مناظره‌ای تلویزیونی بین «امیرحسین علم‌الهدی» دبیر شورای سیاست‌گذاری و مدیر اجرایی گروه هنر و تجربه و «حسین فرح‌بخش» تهیه‌کننده و کارگردان  درباره گروه سینمایی هنر و تجربه و عملکرد آن برگزار شد.

 

پاکدل افشاریان  (2)     سیف الله صمدیان
«نقدو بررسی فیلم فردا»                                                                                                        «نقد و بررسی فیلم‌های سیف‌الله‌صمدیان»

←۵ اردیبهشت
شروع اکران دو فیلم‌ جدید
«کپی برابر اصل» به کارگردانی عباس کیارستمی با دو نسخه دوبله و زبان اصلی و با بازی ژولیت بینوش و ویلیام شیمل اکران شد. این فیلم در جشنواره کن سال ۲۰۱۰ برنده جایزه نخل طلایی و جایزه بازیگر نقش اول زن بود.اکران «پنج تا پنج» به کارگردانی تارا اوتادی و بازی رضا کیانیان، شمس لنگرودی، تورج نصر، محمدعلی دیباج و علی‌اصغر شهبازی هم از پنجم اردیبهشت شروع شد.
سینما فرهنگ در هنر و تجربه
در این روز سینما فرهنگ به جمع سینماهای هنر و تجربه اضافه و میزبان مخاطبان فیلم‌های هنر و تجربه شد.
افتتاحیه جشنواره بین‌المللی فیلم فجر
آیین افتتاحیه جشنواره فیلم فجر در فضای باز پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

←۱۲ اردیبهشت
اختتامیه جشنواره بین‌المللی فیلم فجر
بخش بین‌المللی سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر برای نخستین بار به صورت مستقل برگزار می‌شد به اختتامیه رسید .در این اختتامیه اسامی دو فیلم برگزیده هنر و تجربه هم اعلام شد. تندیس هنر و تجربه بهترین فیلم به همراه جایزه نقدی به پاسکال فران کارگردان فیلم «اهل پرواز» تعلق گرفت و تندیس هنر و تجربه بهترین فیلم به همراه جایزه نقدی به هومن سیدی برای فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من» اهدا شد.

←۱۴اردیبهشت
نشست‌های نقد و بررسی در شهرستان‌ها
جلسات نقد و بررسی فیلم‌های هنر و تجربه در شهرستان‌ها در سال ۹۴، نظم و استمرار بهتر و بیشتری پیدا کرده است و به صورت برنامه ثابت هفتگی در دو سینمای هویزه مشهد و سوره اصفهان برگزار می‌شود.اولین نشست نقد و بررسی سال ۹۴ درسینما سوره اصفهان به فیلم«پرویز» به کارگردانی مجید برزگر اختصاص داشت که ۱۴ اردیبهشت برگزار شد. اولین جلسه نقد سال ۹۴ سینما هویزه مشهد هم برای فیلم «جایی برای زندگی» به کارگردانی محسن استادعلی برگزار شد.در این میان چند شهر نظیر رشت،کرمان و…هم نشست‌های نقد و بررسی برای فیلم‌های هنر و تجربه برگزار کردند.

پرویز(۱۴ اردیبهشت – اصفهان)، انارهای نارس (۲۱ اردیبهشت – اصفهان)، صحنه‌های خارجی (۲۳ اردیبهشت – رشت)، روز مبادا (۲۸ اردیبهشت – اصفهان)، جایی برای زندگی (۲۸ اردیبهشت – مشهد)، آتلان (۴ خرداد – اصفهان)، جایی برای زندگی (۹ خرداد – مشهد)، پریدن از ارتفاع کم (۱۱ خرداد – اصفهان)، جایی برای زندگی (۱۸ خرداد – اصفهان)، آتلان (۱۹ خرداد – مشهد)، ماهی و گربه (۲۰ خرداد – مشهد)، اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر(۲۱ خرداد – مشهد)، پنج تا پنج (۲۵ خرداد – اصفهان)، روز مبادا (۲۷ خرداد – مشهد)، سیصد و شونزده( ۱ تیر –  اصفهان)، آثار سیف‌الله صمدیان(۸ تیر – اصفهان)، آتلان (۱۰ تیر – کرمان)، راننده و روباه (۲۲ تیر – اصفهان)، فردا (۲۹ تیر – اصفهان)، سیصدوشونزده (۳ مرداد – مشهد)، من می‌خوام شاه بشم (۱۰ مرداد – مشهد)، اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر (۱۲ مرداد – اصفهان)، یحیی سکوت نکرد (۱۷ مرداد، مشهد)، گس (۲۴ مرداد – مشهد)، من می‌خوام شاه بشم ( ۲۶ مرداد – اصفهان)، فردا (۳۱ مرداد – مشهد)، راننده و روباه (۷ شهریور – مشهد)، باشو، غریبه کوچک (۹ شهریور – اصفهان)،بررسی گزیده فیلم های تاریخ سینما(۲۱ شهریور- مشهد-اصفهان)،کیمیا(۲۸ شهریور-مشهد)،ملف گند و مدارصفردرجه(۳۰ شهریور-اصفهان)،روغن مار(۴مهر-مشهد)،خاکستر و برف(۶مهر-اصفهان)،داره صبح می شه(۱۱ مهر-مشهد)،ملف گند و مدار صفردرجه (۱۸ مهر-مشهد)
تور ایرانگردی هنر و تجربه
فیلم‌های گروه هنر و تجربه به دلیل نبود و کمبود سالن درهمه شهرها امکان نمایش ندارد.از اردیبهشت ماه اما برای جبران این مساله و پاسخ به تقاضای مخاطبان، تور ایرانگردی این گروه آغاز به کارکرد و تعدادی از فیلم‌ها را در شهرهای مختلف به نمایش درآورد، شهر گنبد یکی از این شهرها بود که مستند آتلان به کارگردانی معین کریم‌الدینی از ۴ اردیبهشت در این شهر به نمایش درآمد با توجه به استقبال تماشاگران، نمایش آن ۱۵ روز بعد از اتمام هم تمدید شد. آتلان اولین فیلم به زبان ترکمنی است که به روی پرده رفت.بعد از آن نوبت به شیراز رسید و فیلم «ماهی و گربه» ساخته شهرام مکری در ادامه تور ایران‌گردی هنر و تجربه درسینما شهر شیراز اکران شد که با استقبال بسیار خوبی هم از سوی مخاطبان مواجه شد.از دیگر شهرهایی که به تور ایرانگردی هنر و تجربه پیوستند می‌توان به کرمانشاه(ماهی و گربه) – تبریز(ماهی و گربه،پرویز، روزمبادا،گس، پریدن از ارتفاع کم) – سنندج( ماهی و گربه، پرویز،اعترافات ذهن خطرناک من) – کاشان( ماهی و گربه)- جهرم(ماهی و گربه) و ارومیه(ماهی و گربه)اشاره کرد.

راننده و روباه.مشهد    یحیی سکوت نکرد.مشهد
«نقدوبررسی راننده و روباه- مشهد»                                                                                                         «نقدوبررسی یحیی سکوت نکرد-مشهد»

←۱۶ اردیبهشت
را‌اندازی اپلیکیشن هنر و تجربه
اپلیکیشن هنر و تجربه راه‌انداری شد. در این اپلیکیشن داده‌های اطلاعاتی هم‌چون اسامی بازیگران، کارگردانان، سینماهای در حال اکران و هم‌چنین خلاصه داستان آثار قرار گرفته است.

←۳۰اردیبهشت
عرضه آتلان در بازار فیلم کن
فیلم مستند آتلان به کارگردانی معین کریم‌الدینی در بازار فیلم کن عرضه شد.
آنونس فیلم‌های هنر و تجربه در جشنواره شهر
آنونس فیلم‌های هنر و تجربه، ساخته حمید جعفری و میثم میرزایی به بخش اقلام تبلیغاتی پنجمین جشنواره فیلم شهر راه پیدا کرد.

 

316    انارهای نارس اصفهان
«نقدوبررسی سی صدو شونزده- اصفهان »                                                                                  «نقدوبررسی انارهای نارس- اصفهان»

←۳خرداد
انتشار دفترچه سیاست‌های سازمان سینمایی
دفترچه‌ رویکرد‌ها، راهبرد‌ها و سیاست‌های سازمان سینمایی دولت تدبیر و امید در سال ۱۳۹۴ منتشر شد. در بخش حمایت از گروه هنر و تجربه این دفترچه، به اکران ۳۰ فیلم سینمایی، ۱۵ مستند، ۵۰ فیلم کوتاه و ۱۰ انیمیشن کوتاه در هنر و تجربه اشاره شده است.

←۱۰خرداد
باشو در هنر و تجربه
فیلم«باشو، غریبه کوچک» به کارگردانی بهرام بیضایی  بعد از ۲۵ سال که از اولین نمایش آن می‌گذرد، از ۱۶ خرداد در گروه هنر و تجربه دوباره بر پرده سینما نشست.اکران این فیلم در هنر و تجربه مورد استقبال زیادی قرار گرفت.

←۱۳خرداد
پایان یافتن نمایش دو دوره گذشته
آخرین ماه فصل بهارمصادف شدبا پایان نمایش تعدادی از فیلم‌هایی که از دوره های گذشته اکران آن‌ها در هنر و تجربه ادامه داشت. فیلم‌هایی چون «روایت ناپدید شدن مریم»، «آشنایی با لیلا»، «شب،بیرون»، «همشهری کین»، «اسب تورین» و «گاو». هم‌چنین گروه «فیلم‌های کوتاه تجربی روز» از چرخه اکران خارج شدند و از آن به بعد، فیلم‌های کوتاه، تنها در زیرمجموعه «فیلم‌های کوتاه روز» به نمایش درمی‌آیند.

←۱۶ خرداد
شروع اکران فیلم‌های جدید
از ۱۶ خرداد اکران دوره جدید فیلم‌های هنر و تجربه شروع شد. در این دوره هفت فیلم جدید به فیلم‌های هنر و تجربه اضافه شد.«سیصدوشونزده» پیمان حقانی،« اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» شهرام مکری، «گس» کیارش اسدی‌زاده،«باشو غریبه کوچک» بهرام بیضایی، مستند «راننده و روباه» آرش لاهوتی و« آگیره خشم خداوند» ورنر هرتزوگ،  فیلم های هفتمین دوره اکران هنر و تجربه هستند.«فردا» به کارگردانی مشترک مهدی پاکدل و ایمان افشاریان هم از ۱۹ خرداد به این گروه پیوست.

←۱۷خرداد
اکران فیلم‌های کوتاه
در این دوره چهار فیلم کوتاه «صبح روز بعد» سیدعلی میرهاشمی، «نجس» بهرام و بهمن ارک، «۱۱» مسعود حاتمی و «منظره رویایی» توماج نورایی اکران شد.

←۲۰ خرداد
حضور سفیر ترکیه در هنر وتجربه
رضا هاکان تکین سفیر کشور ترکیه در ایران نشستی با چند تن از دست‌اندرکاران گروه هنر و تجربه داشت. در این نشست امیرحسین علم‌الهدی با تشریح ساز و کار اجرایی و نحوه حمایت‌هایی که از فیلم‌های این گروه می‌شود با اشاره به نو بودن این روند ، پیشنهادهای شورای سیاست‌گذاری و امکانات گروه هنر و تجربه برای همکاری با سینمای ترکیه از جمله برپایی هفته فیلم را مطرح کرد.

←۲۱خرداد
بررسی و تحلیل تبلیغات ماهی و گربه
کانون طراحان و مدیران تبلیغات سینمای ایران در نشستی با حضور شهرام مکری و امیر اثباتی به بررسی تبلیغات فیلم سینمایی ماهی و گربه پرداخت.

←۲۶خرداد
تخفیف برای ماه مبارک رمضان
بلیت فیلم‌های گروه سینمایی هنر و تجربه در ایام ماه مبارک رمضان ۵۰۰۰ تومان شد.

←۲۷خرداد
اعلام برندگان جشن حافظ
در پانزدهمین دوره جشن حافظ که توسط مجله دنیای تصویر برگزار می‌شود، فیلم‌های هنر و تجربه هم جوایزی را دریافت کردند. در این مراسم محسن استاد علی برای جایی برای زندگی جایزه بهترین مستند سال و آنا نعمتی برای انارهای نارس جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کردند. پیش از این در تاریخ ۲۰ خرداد اسامی نامزدهای این جشن اعلام شده بود که در میان آن‌ها فیلم‌های هنر و تجربه در ۱۴ عنوان نامزد بودند.