هنر و تجربه: رابرت دنیرو پس از اعلام خبر بازی او در کنار آل پاچینو در فیلم «مرد ایرلندی» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی، خبرهای جدیدی را از این فیلم فاش کرد و گفت که قرار است در این فیلم برای اسکورسیزی جوان شود.

دنیرو اخیراً در مصاحبه‌ای ضمن اعتراف به اینکه با بالا رفتن سنش نقش اول‌های کمتری به او پیشنهاد می‌شود فاش کرد که در فیلم جدید اسکورسیزی، با بکارگیری تکنولوژی خاصی نظیر آنچه در فیلم «مورد عجیب بنجامین باتن» برای پایین آوردن سن برد پیت استفاده شد، صورت او جوان می‌شود تا بتواند سکانس‌های مربوط به جوانی شخصیت‌اش در فلاش بک‌ها را هم بازی کند. این اتفاق قرار است برای دیگر بازیگران فیلم از جمله آل پاچینو نیز تکرار شود.

«مرد ایرلندی» توسط استیو زیلیان فیلم‌نامه نویس برنده اسکار «دار و دسته نیویورکی»، «فهرست شیندلر» و «مانی‌بال» نوشته شده و اقتباسی از کتاب «شنیدم خانه‌ها را رنگ می‌زنی» است. لیست بازیگران درجه یک فیلم از جمله رابرت دنیرو، آل پاچینو، جو پشی و هاروی کایتل، که اکثرشان در فیلم‌های قدیمی اسکورسیزی ایفای نقش کرده‌اند، کنجکاوی‌ها در مورد اثر جدید اسکورسیزی را بیشتر کرده است.

هنوز زمان دقیقی برای شروع فیلم‌برداری مرد ایرلندی اعلام نشده است اما طبق گفته دنیرو نهمین همکاری‌اش با اسکورسیزی در سال ۲۰۱۶ می‌افتد.