هنروتجربه: در صفحات فرهنگ و هنر رسانه‌ها امروز (۱۶ مهر ۱۳۹۴) خبرهایی مرتبط با سینمای هنر و تجربه منتشر شده است که کوتاه آن‌ها را مرور می‌کنیم.

روزنامه‌های اسرار و تهران تایمز خبر راه یافتن مستند «من می‌خوام شاه بشم» به کارگردانی مهدی گنجی را در جشنواره چاگرین آمریکا منتشر کرده‌اند. این جشنواره از ۱۵ مهر آغاز و در ۲۰ مهر به پایان می‌رسد.

همچنین روزنامه روزان به حضور انیمیشن «دخترک آت و آشغالی» به کارگردانی محمد زارع در سی‌وچهارمین جشنواره فیلم‌های بی‌دیالوگ در ایتالیا اشاره کرده است. این جشنواره یکی از رویداد‌های سینمایی در عرصه بین‌الملل است که به نمایش فیلم‌های بی کلام اختصاص دارد و هرساله در کشور ایتالیا برگزار می‌شود. «دخترک آت و آشغالی» پیش از این در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمده است.

روزنامه مردم سالاری به خبر نمایش فیلم «دریا و ماهی پرنده» به کارگردانی مهرداد غفارزاده در جشنواره بوسان پرداخته است. شنیده‌ها حاکی از آن است که خبرنگاران کره‌ای بعد از دیدن فیلم با چشم گریان از سالن خارج شدند و اولین و مهم‌ترین سوال آنان این بود که آیا شخصیت اول فیلم واقعا ناشنواست؟ این فیلم که راجع به نوجوانان بزهکار است در سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر در بخش هنر و تجربه به نمایش درآمد.

روزنامه‌ خراسان و سایت خبری تحلیلی میزان، خبر اکران فیلم «خاکستر و برف» به کارگردانی روح‌الله سهرابی را برای مادران شهدا منتشر کرده‌اند. این فیلم در ۲۰ مهر ۱۳۹۴، روز دوشنبه در مجتمع فرهنگی هنری اسوه برای مادران شهدا اکران خصوصی دارد.

خبرگزاری‌های مهر، ایسنا و شبستان خبر حضور بابک کریمی، بازیگر فیلم «داره صبح می‌شه» به کارگردانی یلدا جبلی را ۱۸ مهر در باغ موزه سینما منتشر کرده‌اند. کریمی قرار است این فیلم را با مخاطبان به تماشا بنشیند.

خبرگزاری ایسنا و سایت خبری تحلیلی بولتن نیز یادداشتی از کیومرث پوراحمد درباره فیلم «روغن مار» به کارگردانی علیرضا داوودنژاد که از ۲۱ شهریور در گروه هنر و تجربه اکران شده، منتشر کرده است. (این یادداشت به‌طور کامل در سایت هنر و تجربه منتشر شده است.)