هنر و تجربه: بیست و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند آمستردام (ایدفا) به عنوان یکی از معتبرترین آوردگاه‌های سینمای مستند، آثار بخش‌های مختلف خود را اعلام کرد . براساس این خبر «آتلان» به کارگردانی معین کریم‌الدینی در بخش پانورامای این جشنواره به نمایش درمی‌آید.

در بخش رقابتی این جشنواره ۱۵ فیلم مستند بلند حضور دارند و فیلم «یک امر خانوادگی» به کارگردانی تام فاسائرت هم آغازگر جشنواره است. فیلم‌های شرکت کننده در بخش رقابتی عبارتند از: «بلشوا بابل» ساخته نیک رید، «جهان کارولینا» مارینا وینولس ، «سال‌های پاکیزه» ساخته فردریک گیوم، «دون ژوان» جرزی اسلادکوفسکی ،«یک امر خانوادگی» تام فاسائرت از هلند، «بی‌نظمی طبیعی» کریستین ساندربای جیپسن، «مرحله بعد: اتوپیا» آپوستولوس کاراکاسیس، «صبور» خورخه کابالرو ، «جاده» زانبو ژانگ ، «میمون برفی» جورج گیتوس ، «سونیتا» رخساره قائم مقامی، «یک رابطه عاشقانه عجیب با خود» ایستر گولد ، «از طریق شما شاهزاده» ایدو هار، «صندلی پدر تای» آنتونیو تیبالدی ، «کلانترهای اوکراین» رومن باندارچوک.
فیلم «آتلان» ساخته معین کریم‌الدینی به مدت زمان ۶۲ دقیقه نیز در بخش پانورامای این جشنواره که غیررقابتی است روی پرده می‌رود. پیش از این اعلام شده بود امسال ۱۰ فیلم برجسته از ارول موریس فیلم‌ساز آمریکایی برنده جایزه اسکار نیز در این جشنواره به نمایش در می‌آید.

جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایدفا، از ۱۸ تا ۲۹ نوامبر (۲۷ آبان تا ۸ آذر) در آمستردام برگزار می‌شود. سال قبل «من می‌خوام شاه بشم» مهدی گنجی نیز در این جشنواره به نمایش درآمده‌ بود.

برچسب‌ها: