هنروتجربه – سوگند نیازمند: فیلم کوتاه «از فردا می‌ترسم» را  محمدکاظم محمودی کارگردانی کرده است. او که فارغ‌التحصیل رشته تدوین است و  پیش از این تجربه دستیاری کارگردان را داشته، در این فیلم به سراغ موضوع بخشش و قصاص رفته است. موضوعی که به گفته خودش، برایش یک دغدغه شده بود.

محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار هنر و تجربه، درباره ایده شکل‌گیری فیلمش توضیح داد:«نشستی با دوستانم داشتم بر سر یک پروژه کاری که بحث بخشش و رهایی از بند کینه بود و هرچه این بحث گستردگی بیشتری یافت، برای من دغدغه جدی‌تری شد. در همین زمینه تصمیم گرفتم، جراید و خبرها را درباره انتقام گرفتن و بخشش آدم‌ها جست‌وجو کنم و این‌گونه شد که شخصیت‌های فیلم‌نامه‌ در ذهنم شکل گرفت و خواسته‌ام این بود که از همین طریق هم کمکی کرده باشم. خوشبختانه بعد از تولید فیلم و شرکت کردنش در چند جشنواره بازخوردهای خوبی گرفتم و در نظر خودم کاملا مورد قبول واقع شد زیرا علاوه بر ماهیت داستان آن‌چه که به مراتب برایم مهم‌تر بود، بازخورد‌هایی بود که از مخاطبان فیلم می‌گرفتم. »

او در ادامه درباره حضور فیلمش در جشنواره‌ها گفت:« یک نسخه از فیلم را برای جشنواره کن فرستادم اما متاسفانه برای بخش مسابقه پذیرفته نشد، در جشنواره کَل که یک جشنواره دانشجویی در استان فارس است، و جشنواره فیلم شهر هم شرکت کردیم، که از جشنواره کَل برنده جایزه ویژه هیات داوران شدیم. »

از فردا می ترسم

محمودی ورود به حرفه فیلم‌سازی کوتاه را محک زدن خود دانست: « برای تجربه فیلم‌سازی کوتاه در وهله اول قصد داشتم خود را محک بزنم و شکر خدا توانستم با بازیگرانی که برایم بازی کردند، ارتباط خوبی برقرار کنم. » او در ادامه درباره پروژه کاری این روز‌های خود توضیح داد:«  این روزها در فکر یک پروژه بلند سینمایی هستم. در حال حاضر در مرحله گرفتن مجوز از وزارت ارشاد و آماده کردن رزومه کاری خود هستم. البته تا قبل از تولید فیلم از فردا می‌ترسم، چند مستند بلند کار کرده بودم اما حالا درگیر یک پروژه بزرگ‌تر و جدی‌تر هستم. »

کارگردان فیلم کوتاه از فردا می‌ترسم، درباره حضور گروه هنر و تجربه در سینمای ایران و اکران فیلم‌های کوتاه در آن گفت:« حضور این گروه در سینمای ایران از نقاط قوت آن است و همین که فرصتی به جوانان داده می‌شود تا کارشان دیده شود و مورد داوری قرار بگیرد، اتفاق بسیار خوبی است. من به جرات می‌توانم بگویم بسیاری از جوانان که تجربه دستیار کارگردانی دارند، قابلیت این را دارند که بتوانند وارد عرصه فیلم‌سازی شوند. درست از زمانی که ایده شکل‌گیری گروه هنر و تجربه مطرح شد، فیلم‌سازان جوان بسیار خوشحال بودند که یک جریان فکری راه افتاده و جایی قرار است باشد که بتوانند استعداد‌های خود را در آن نشان دهند و این برای سینمای ایران یک امتیاز مثبت است.»

او در آخر اشاره کرد:« امیدوارم این نهاد نوپا سال‌های سال روی پاهایش بایستد و اتفاقات خوبی برایش رخ بدهد، اما پیشنهادی که دارم این است که کاش گروه هنر و تجربه یک فضای رقابتی سالم را در بین فیلم‌سازان این گروه تشکیل بدهد تا همه جوانان بتوانند آثار خود را بسنجند. من، برای ساخت فیلم‌هایی بهتر و بیشتر به این گروه فکر کرده‌ام و امیدوارم که آثارم نیز در این گروه پذیرفته شوند زیرا هنر و تجربه برای من فرصت بسیار خوبی است.»

فیلم کوتاه «من از فردا می‌ترسم» داستان سارا دختر جوان حدود ۲۵ ساله‌ای را روایت می‌کند که باید در زندگی خود تصمیم مهمی بگیرد ولی با شرایطی که دارد، اصلاً نمی‌تواند، چون به هر نقطه از گذشته خود که می‌رسد داستانی برایش نمایان می‌شود. این فیلم از ۲۶ شهریور در گروه هنر و تجربه اکران شده است.