هنر و تجربه: فیلم مستند «دیدار دوباره» ساخته فرهاد ورهرام برای اولین‌بار پس از سال‌ها به نمایش درمی‌آید. فیلمی مردم‌شناسانه که فرهاد ورهرام در دهه ۵۰ در منطقه بلوچستان ساخته است.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی «سینماتجربی»، این مستندساز باسابقه درباره نمایش فیلمش که روز سه‌شنبه ۲۱ مهرماه انجام می‌شود، گفت:« داستان این فیلم به سال ۵۰ بر می‌گردد که دانشجو بودم و با گروهی از دانشجویان سفری به جنوب کشور داشتیم و به بلوچستان رسیدیم. تجربه حضور در این منطقه تا سال‌ها مرا رها نکرد و این چنین بود که سال ۵۶ پژوهشی درباره این منطقه انجام دادم و قصد داشتم فیلمی درباره سیر صیادی در ساحل عمان بسازم اما همزمان شد با انقلاب. در این فاصله یکی دو سفر تحقیقاتی دیگر در رابطه با مردم‌شناسی در منطقه بلوچستان داشتم و در این سفر توانستم مجموعه‌ای از آدم‌های قدیمی آن‌جا را پیدا کنم. در واقع این مستند دیدار دوباره من با مردم همان جاست.»
او در پاسخ به این پرسش که چرا تاکنون این فیلم را نمایش نداده است، توضیح داد: «البته تهیه کننده فیلم تلویزیون است اما خود من معمولا وقتی فیلمی را می‌سازم، به دنبال اکران آن نیستم چون فکر می‌کنم حق تهیه کننده است که اگر دوست دارد موضوع اکران را پیگیری کند.»

مستند «دیدار دوباره» که مدت زمان آن ۵۰ دقیقه است، ساعت ۱۸ روز سه‌شنبه ۲۱ مهرماه در تالار استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران به نمایش در می‌آید و جلسه‌ نقد و بررسی آن نیز بعد از نمایش فیلم برگزار می‌شود.

برچسب‌ها: