هنر و تجربه: وس اندرسون خالق فیلم «هتل بزرگ بوداپست» که سال قبل لقب پرفروش‌ترین فیلم مستقل سال را به دست آورد و در چهار شاخه برنده اسکار شده بود، فیلم بعدی خود را تحت تأثیر ویتوریو دسیکا، فیلم‌ساز اسطوره‌ای ایتالیایی جلوی دوربین می‌برد.

اندرسون پس از موفقیت هنری و تجاری هتل بزرگ بوداپست، دوباره به دنیای «آقای فاکس شگفت‌انگیز» برمی‌گردد و قصد دارد در مورد حیوانات انیمیشن بسازد؛ فیلم انیمیشنی که طبق گفته اندرسون، در دو اپیزود و با تأثیر از ساختار فیلم «طلای ناپل» ویتوریو دسیکا ساخته می‌شود.

اندرسون با رومن کاپولا در امر نویسندگی این فیلم همکاری دارد. این کارگردان در مورد پروژه‌اش می‌گوید: «یک اثر آوانگارد پر ابهام که چندین اتفاق را با هم تلفیق می‌کند و به نمایش می‌گذارد. از چمدان تجربه دسیکا بهره می‌گیریم و سعی می‌کنیم به لحاظ تصویری بهترین شکل ممکن را داشته باشیم». اندرسون اولین بار اوایل سال ۲۰۱۴ و در سفرهای جشنواره‌ای برای «هتل بزرگ بوداپست» از تأثیر طلای ناپل دسیکا بر سینما و به انجام رساندن فیلمی بر اساس آن صحبت کرده بود: «همیشه به فیلم‌هایی که چندین داستان را با هم ترکیب می‌کنند خوشم می‌آمد. کمتر پیش می‌آید که یک کارگردان بتواند تمام اپیزودهای یک فیلم دارای چند داستان را خودش بسازد. در چنین فیلمی می‌توانی به نوعی، فیلم‌هایی که قبلاً دیده‌ای و دوست داری را وارد کارت کنی. کاری که من می‌خواهم انجام دهم».

اثر جدید این فیلم‌ساز که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده در مرحله پیش تولید است.