هنر و تجربه: فیلم «ملاقات»، ساخته ام نایت شیامالان کارگردان هندی الاصل فیلم معروف «حس ششم»، همچون سه هفته گذشته در رتبه اول فروش آمریکای شمالی فیلم‌های مستقل باقی ماند.

این فیلم در پنجمین هفته فروشش در هزار و ۷۵۹ سینما، دو میلیون و ۴۲۰ هزار دلار فروخت و مجموع فروش خود را به ۶۱ میلیون دلار رساند. مجموع فروش این فیلم در هر سینما هزار و ۳۷۶ دلار بوده است. شیامالان بعد از ساخت دو فیلم پرهزینه استودیویی «آخرین هوا شکن» و «پس از زمین» سراغ ساخت این کمدی – ترسناک ۵ میلیون دلاری رفته است. ملاقات با بازی الیویا دی ژونگ، اد آگزن‌بولد و دیانا دوناگان داستان خانه‌ای را تعریف می‌کند که مادر خانواده متوجه می‌شود که پس از ملاقات دو فرزند کوچکش با مادربزرگشان، اتفاقات عجیبی برایشان رخ می‌دهد.

در رتبه دوم جدول، درام «اتاق جنگ» به کارگردانی الکس کندریک قرار دارد. اتاق جنگ در هفتمین هفته اکرانش در هزار و ۳۹۵ سالن، یک میلیون و ۸۳۰ هزار دلار فروخت. این فیلم به طور متوسط رقم هزار و ۳۱۲ دلار در هر سالن فروش داشته است. با این حساب مجموع فروش اتاق جنگ در هفت هفته به ۶۳ میلیون و ۵۵۰ هزار دلار رسید. رقمی که برای فیلمی که تنها ۳ میلیون دلار خرج ساخت آن شده است، چشمگیر به نظر می‌رسد. اتاق جنگ با بازیگران آمریکایی آفریقایی‌تبار، داستان زندگی خانواده‌ای را روایت می‌کند که راه‌حل مشکلات خود را در دعا و نیایش جست‌وجو می‌کنند.

رتبه سوم هم در اختیار «مرد کامل» به کارگردانی دیوید ام روزنتال است که هفته پنجم اکرانش را پشت سر گذاشت و یک میلیون و ۳۵۰ هزار دلار در ۸۸۷ سالن فروش داشت؛ با متوسط فروش هزار و ۵۲۲ دلار در هر سالن. رقم کل فروش این فیلم، ۵۴ میلیون و ۶۷۱ هزار دلار است. مرد کامل با بازی سانا لاتان، مایکل ایالی و موریس چست نات داستان خانواده‌ای را روایت می‌کند که نبود اعتماد در آن، اعضایش را به سمت تصمیمات سختی سوق می‌دهد. بودجه این فیلم ۱۲ میلیون دلار اعلام شده است.

رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل به ترتیب در اختیار فیلم‌ «لادرونس» با یک میلیون و ۳۳۵ هزار دلار فروش، «او نامم را ملاله گذاشت» با ۶۸۵ هزار دلار، «۹۹ خانه» با ۶۳۰ هزار دلار، «جهنم سبز» با ۳۵۳ هزار دلار، «خداحافظ آقای بازنده» با ۳۵۰ هزار دلار ،«مادربزرگ» با ۲۴۰ هزار دلار،  و «پیاده روی در جنگل» با ۱۹۲ هزار دلار فروش قرار دارند.